Zingaretti’nin film yönetmeni olarak ilk filmi ‘Gözlerin Evi’ için Clapperboard

Actinopteri

New member
İlk kez ‘Bakışların evi‘ damgasını vuran filmfilm yönetmeni olarak ilk kez İle ilgili Luca Zingaretti. Çekimleri Roma ve çevresinde Daniele Mencarelli’nin aynı adlı romanından uyarlanan filmin senaryosu Zingaretti tarafından Gloria Malatesta ve Stefano Rulli ile birlikte yazıldı ve yapımcılığını Bibi Film için Angelo Barbagallo, Gabriella Buontempo ve Massimo Martino üstlendi. Rai Sineması ve Yanımda Kal ile Clemart.

Oyuncu kadrosunda, Gianmarco Franchini, Federico Tocci, Riccardo Lai, Alessio Moneta, Chiara Celotto, Marco Felli ve Cristian Di Sante.

Hikaye, 20 yaşında olan ve dünyanın acılarını hissetme, hissetme ve onlarla empati kurma konusunda büyük bir yeteneğe sahip olan, şiir yazan, alkol ve uyuşturucuda “unutkanlığı”, hatta aşılması mümkün olmayan bilinçsizlik durumunu arayan Marco’yu konu alıyor. acı çekmek. var olmak ve yaşamak.

Marco çok içiyor, çok fazla içiyor. Acıdan ama her şeyden önce kendisinden kaçıyor. Yaşamak için anestezi yapmak zorundasın, diyor. Kanındaki alkol seviyesi çok yüksek olmadığı ve kendini yok etme arzusundan korkarak herkesten, arkadaşlarından ve kız arkadaşından uzaklaşmadığı sürece, bir şeylerin içinde “olma” yeteneği yoktur.

Bu yavaş yavaş intihara tanık olan baba bile bu kadar acıyı kaldıramayan ama en azından “orada olmaya” çalışan, anne birkaç yıl önce vefat eden ve arkasında büyük bir boşluk bırakan anne.

Bambin Gesù temizlik kooperatifinde çalışmaya gitmek zorunda kaldığında, hasta çocuklarla yaşadığı bu deneyimin onu öldüreceğine inanıyor.