YKS tarihi muhakkak oldu

Lena

New member
Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafınca açıklanan imtihan takvimine nazaran YKS kapsamında Temel Yeterlilik Testi (TYT) 17 Haziran’da, Alan Yeterlilik (AYT) ve Yabancı Lisan Testleri (YDT) ise 18 Haziran’da uygulanacak. İmtihana müracaatlar 9 Şubat ile 6 Mart içinde alınacak. İmtihan sonuçları 20 Temmuz’da açıklanacak.

Takvime bakılırsa; 2023 yılının imtihan maratonu 28 Ocak’ta uygulanacak Elektronik Yabancı Lisan İmtihanı ile başlayacak, 17 Aralık’ta Tıpta Yan Kısım Uzmanlık Eğitimi Giriş İmtihanı ile sona erecek. Bu yılın en epeyce konuşulan imtihanı Kamu Çalışanı Seçme İmtihanı (KPSS) ise 23, 29, 30 Temmuz ile 6 Ağustos’ta yapılacak oturumlar ile uygulanacak. KPSS müracaatları 16-29 Mayıs içinde alınırken, imtihan sonuçları 25 Ağustos’ta açıklanacak.

ALES 3 SEFER UYGULANACAK
Başvuruları 13 Ocak ile 7 Şubat içinde alınacak Ulusal Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme İmtihanı (MSÜ) ise 26 Mart’ta yapılacak.Akademik İşçi ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı(ALES) ise 2023 yılında 16 Nisan, 20 Ağustos ve 19 Kasım’da olmak üzere üç sefer uygulanacak.