‘Yıldızlarla dans etmek’, hükümet Rai’ye halkın halk oylamasını yapmasını emrediyor

Actinopteri

New member
‘Yıldızlarla Dans Etmek’ davası yeniden açılıyor, en son baskısı, yarışmada sanatçılara verilen sosyal oylarla bağlantılı bir tartışmanın merkezinde yer aldı. Adnkronos’un öğrendiğine göre, Konsey Başkanlığı’na erişim için Komisyon aslında temyizi kabul etti Codacons ve Radyo ve Televizyon Hizmetleri Kullanıcıları Derneği tarafından sunulan ve Rai’ye halkın oylarıyla ilgili tüm belgeleri iki derneğe göstermesini etkili bir şekilde emreden.

Programın kapanmasının ardından hikayeyi yeniden inşa etmek Luisella Costamagna kazandı, Codacons ve Radyo ve Televizyon Hizmetleri Kullanıcıları Derneği, sosyal ağlar aracılığıyla toplanan halk oylarının tüm sonuçlarını öğrenmeyi amaçlayan Rai’ye erişim için resmi bir talepte bulundu. Codacons, “Maçın klasik finalinin esasına girmeyen, ancak izleyicilerden gelen birçok müdahale talebini takip eden bir örnek” diye açıklıyor. Kim ekliyor: “Bu erişime, Rai, saldırgan, saygısız ve kaba içerikli bir yanıt notuyla, ‘derneklerin programlamanın meşruiyetini ve şeffaflığını bariz bir şekilde gözden geçirme niyetinde olduklarını’ iddia ederek iki derneğe istediklerini vermeyi reddetti. aşağıda imzası bulunan kamu hizmeti imtiyaz sahibi, kanunen kendilerine herhangi bir mülkiyet veya yetki atfedilmemiştir”.

Şimdi Bakanlar Kurulu Başkanlığı, Rai’nin reddini reddetti “Komisyon, talep edilen belgelerin temsil ettikleri tüketicilerin çıkarları ile ilgili olarak derneklerin yasal amaçlarının kapsamına girmesi nedeniyle, itirazın haklı gerekçelere dayandığını ve bu nedenle kabul edilmeye değer olduğunu düşünmektedir. Temyiz edenler tarafından atıfta bulunulan tele oylama ile ilgili AGCOM hükümleriyle de ilgili olarak, oylama işlemlerinin şeffaflığı ve düzenliliğine uygunluğu sağlama amacı”.

Komisyon daha sonra Rai’ye başvuruyu yeniden incelemesini ve iki derneğe istenen belgeleri göstermesini emretti. Başkan Carlo Rienzi, “Bu karar, artık Codacons’a ‘Yıldızlarla Dans Etme’ hakkındaki tüm gizli belgeleri göstermek zorunda kalacak olan Rai için gerçek bir karo,” diyor. Rai’yi lisans ücretiyle finanse eden vatandaşlara gereken şeffaflığı açıklanamaz bir şekilde reddeden”.