VivaRai2!, Asiago pişmanlığı aracılığıyla: “Aridatece Fiorello”

Actinopteri

New member
Birçok pişmanlık ve bazı pişmanlıklar, özellikle de umut Fiorello ‘Viva Rai2!’ ile Asiago üzerinden dönebilir. Viale Mazzini’deki Rai’den birkaç adım uzaklıktaki tarihi Roma mahallesindeki mekanların çoğu, başarılı sabah gösterisinin doğduğu bu yerleşim bölgesindeki büyük şovmen için bir geri dönüş üzerinde anlaşıyor. Fiorello’nun her sabah çift kahve ve kepekli kruvasanla kahvaltı yaptığı Caffetteria Montello’ya şüphe yok. “Fiorello grubuyla neşe getirdi, Onu bir daha göremeyeceğim için üzgünüm – barmen Giancarlo Adnkronos’a söyledi -. Artık her şey eskisi gibi, bir melankoli var… Ne yazık ki yaşlı ve biraz da üzgün insanların yaşadığı bir mahalle. Ancak Fiorello’nun programıyla birlikte varlığı, örneğin mekanlarda genel bir pazar yaratmaktan daha iyidir. Nasıl yazarsan yaz, diye ekliyor. Onu bekliyoruz.”

Via Oslavia’daki ‘Mi garba il Caffè’nin müdürü Alessio şunları ekledi: “Programın artık mahallemizde yayınlanmamasından dolayı biz de üzgünüz. Hayat vardı, sadece meraklı insanların değil, aynı zamanda insanların da yaşadığı bir mahalleydi. Bu vesileyle İtalya’nın her yerinden Roma’ya gelmek üzere organize olmuşlar. Eğlendik, güne moralli başladık. Ama camın önünde yaşayanların hoşnutsuzluğunu, rahatsızlığını anlıyorum. Belki de vızıltı, provalar. , aralıksız sesler beni de rahatsız ederdi – devam etti -. Umarım Fiorello grubuyla birlikte biraz hareket ve hayat getirmek için geri döner ve belki onu bir kahve içmek için bekleyeceğim”. Buna karşı çıkan çok az ses var. Bar Tiberti’den basit bir yorum geliyor: “Dürüst olmak gerekirse, Fiorello bizi terk ettiğinde ağlamadım.”