TEV’de yılın bursiyerleri

Lena

Global Mod
Global Mod
Genel Yetenek, yetkinlik, kompozisyon imtihanı ve mülakat üzere kademelerden geçerek Üstün Muvaffakiyet Bursu almaya hak kazanan 80 bursiyer 3 bin 991 aday içinden seçildi. TEV Mütevelliler Heyeti Lideri Ömer Koç yaptığı konuşmada şunları söylemiş oldu:
“Türk Eğitim Vakfı ailesi olarak 55 yıldır gençlerimizin ve ülkemizin aydınlık yarınları için çalışıyoruz. Ülkemizin dört bir yanında bu güne kadar 31 eğitim tesisi yaptırarak ulusal eğitimimize katkı sağlamış olmak bizim için başka bir gurur vesilesidir. Yurtarasında 269 bin 76 şahsa, yurt dışı yüksek lisans ve doktora eğitimleri için ise 2 bin 124 gencimize burs takviyesi verdik. Yalnızca 2021-2022 öğretim yılında yurt ortasında 9 bin 370, yurt haricinde ise 207 gencimiz Türk Eğitim Vakfı’nın yüksek lisans ve doktora bursları ile eğitimlerine devam ediyor. 15 yıl boyunca toplam 833 gencimiz vakfımızdan Üstün Muvaffakiyet Bursu aldı. Bu yıl ise ortalarına 80 gencimizi ek ettik. TEV bu gençlere yalnızca maddi takviye vermekle kalmayıp onları üstün başarılarından dolayı onurlandırmayı, ülkemizin geleceğinde kelam sahibi olma konusunda cesaretlendirmeyi de amaçlıyor. Burada bulunan gençlerimiz Cumhuriyetin unsur ve inkılaplarına sadık, demokrasiye inanan, laik, adil, yenilikçi, kendine itimadı tam hür fikirli gençler olarak memleketimiz ve insanlık için değerli işler yapacak olan yarının başkanlarıdır.”
Merasimde ondan sonrasında TEV İdare Konseyi Lideri Prof. Dr. Mehmet Şükrü Tekbaş ve TEV Genel Müdürü Banu Taşkın da birer konuşma yaptı.”

YENİ BURSİYERLER HAYALLERİNİ ANLATTI
Muhammed Arslaner Boğaziçi Üniversitesi Tarih Kısmı 4’üncü sınıf öğrencisi : “Ben aslen Konyalı emekli devlet memuru bir babanın ve konut bayanı bir annenin yani orta sınıf bir ailenin çocuğuyum. Bu burs eğitim hayatım boyunca en kıymetli maddi desteğimdi, artık de TEV UK bursuyla eğitim hayatıma Oxford Üniversitesi Yüksek Lisans programıyla devam edeceğim”

Berkay Kepekçi Boğaziçi Üniversitesi Makine Mühendisliği Kısmı öğrencisi: “Anne ve babası çiftçi olan bir ailenin çocuğuyum. Benim de gelecek hayallerimde tarım, teknoloji ve innovasyon yatıyor. Biz bu hayallere yürürken TEV’in takviyesini yanımda hissediyorum. bu biçimde bedel gördüğümü görmek başlı başına gurur.”

Gülce Ergün Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi: “yaşamımı kendini geliştirmeye adamış bir tabip adayıyım. TEV hayli zorlandığım bir periyotta ömrüme girdi ve benim için epeyce özel bir mana tabir ediyor.”