“Sokak partisi kadar mutlu bir albümle geri döneceğim”

Actinopteri

New member
“mecburiyetten yazıyorum ve karanlık anları kovmak için”. Sonuç “bir sokak partisi kadar mutlu bir rekor”. Renzo Rubinoyeni kayıt projesini böyle tanımlıyor 'Sessizlik patlamaya neden oluyor'. Yeni albüm, son stüdyo çalışması 'Il gelato Dopo il mare'den yedi yıl sonra geliyor: Renzo'nun gözlerini müzikten bir an bile ayırmadığı yedi yıl tüm biçimleriyle kendisini festivaline bedenini ve ruhunu adadı Porto RubinoVizyoner bir fikirden doğan ve beşinci edisyonunda İtalyan yaz festivalleri arasında bir mücevher haline gelen festival, benzersiz ve ilgi çekici bir atmosferde ulusal ve uluslararası müzik dünyasının büyük isimlerini kendine çekmeyi başarıyor.

Sanatçı, son yıllarda “Porto Rubino'nun başarısından beslendim ama sonra belli bir noktada müzisyen olmak beni tekrar şarkı yazmaya yöneltti. Hayat seni işaretliyor İyisiyle kötüsüyle, kendimi daha iyi hissetmek, karanlık anları defetmek için yazıyorum: Sevdiğim insanları kaybettim, hayatım değişti, ameliyat oldum ve beni ihtiyaçtan yazmaya yönlendiren şeyler yaptım”.

Ve bu ihtiyaç “dönüştü Mutlu bir kayıt, sokak partisi gibibu durumda Apulian festivali”, topluluğun ve duygusal paylaşımın sembolü. Rubino'nun albümü insani duygular arasında bir yolculuk: aşk, gösteriş, çeşitliliğin kutlanması. Sanatçının hayatındaki önemli bir değişimi yansıtan samimi ve kişisel bir albüm. “Bu albüm -sanatçının altını çiziyor- benden çok şey barındırıyor. Bu çalışmayla, gerçek doğamı, yani müzisyen olmayı ve çalmayı çok uzun zamandır bir kenara bıraktığımı fark ettim.”

Müzik sahnesine bu dönüşü zenginleştirmek için, albümün çıkışıyla aynı zamanda, Apulian şarkıcı-söz yazarının albümden çıkan yeni teklisi 'Patchouli (resta)' radyo rotasyonuyla geliyor. Şarkıya bir eşlik ediyor rüya gibi video kliplistelerin zirvesinde yer alan yönetmen ve yazarın buluşu Donato Carrisi. 'Il sessizlik fa Boom'un kalbinde, gücü titreşiyor KaymaAlbümü oluşturan on şarkıda Rubino'ya eşlik eden. Kendi türünde benzersiz bir eğitim; grubun ruhu Üyeleri İtalya'nın farklı yerlerinden gelen ve müzik tutkusuyla birleşen bir köy.

Profesyonel müzisyenler değil, fırıncı, kasap ya da sigorta acentesi gibi sıradan insanlar kendilerini günlük sorumluluklarından kurtulmak için çalarken buluyorlar. Ve heyecan verici ve kapsayıcı, eski ama modern bir ses tam da bu kendiliğindenlikten doğuyor. Kökleri İtalyan müzik geleneğine dayanan, korunması ve geliştirilmesi gereken değerli bir miras. “Onlarla çalışıyorum çünkü onların özgünlüğüne ihtiyacım var ve tüm bunların bu dönemde gerçekleşmesinden gerçekten çok mutluyum çünkü buna ihtiyacım vardı”, yorumunu yapıyor sanatçı.

Renzo ve Sbanda, bugün Roma'daki Officina delle Arti Pier Paolo Pasolini'de 'Il sessizlik fa patlama'nın yayınını kutlamak için, biletlerin tükendiği büyük bir akşam partisinde yeni albümdeki şarkıların ön izlemesini yapacak. . Etkinlik, albümün gerçek bir canlı çıkışı olacak ve bunu şu anda hazırlık aşamasında olan yaz taahhütlerinden oluşan bir takvim takip edecek. İlk albümünden on yıl sonra Renzo Rubino, Sanremo Festivali'ne ilk katılımından bu yana samimi ve otobiyografik bir projeyle geri dönüyor; bu aynı zamanda onun kişisel vesayet kutlamasına da bir davet anlamına geliyor.