Silvio Berlusconi’yi konu alan müzikal Theatre, Londra’da ilk kez sahneye çıkacak.

Actinopteri

New member
Ön izleme 25 Mart Cumartesi günü yapılacak ve çok seçkin bir VIP konuk grubuna ayrılacak ve buradan 29 Nisan’a kadar yaklaşık beş hafta boyunca sahnede kalacak. Londra’daki Southwark Playhouse tiyatrosunda ‘Berlusconi – Yeni Bir Müzikal’ müzikalinin ilk çıkışı‘, müzik gösterisi Silvio Berlusconi figürüne odaklandı. Ricky Simmonds ve Simon Vaughn’un imzasını taşıyan müzikal, yönetmen James Grieve tarafından yönetiliyor ve sunum afişi gösterinin kurgusunu güzel bir şekilde anlatıyor: “Orijinal, sürekli olarak bronzlaşmış iş adamının komik ve keskin bir suçlaması, yıldız melodileri ve sürüş ritimleri ile. Ödüllü bir ekipten cesur bir müzikal.”

Gösterinin ana teması eski Başbakan olacak ama başkahraman onu oynayan bir aktör değil, üç aktris olacak. Sırasıyla yargıç Ilda Boccassini, eski eşi Veronica Lario ve bir gazeteciyi yorumlayacaklar. Tiyatronun web sitesinde, müzikalin açıklaması şöyle bir şey okuyor: “Sahneye hoş geldiniz, eski yolcu gemisi şarkıcısı, sonra multi milyarder ve İtalya başbakanı … halkın çok kötülenen, yanlış anlaşılan, alçakgönüllü adamı Silvio Berlusconi A. modern bir uyarıcı hikaye, çok tanıdık hale gelen bir tür siyasi liderlik hakkında acil ve ileri görüşlü bir hikaye.” Özette, amaç “şaşırtıcı, abartılı, neredeyse gerçek hikayeyi anlat dünyanın en karizmatik, çekici ve ahlaken iflas etmiş siyasi liderlerinden biri”.

Guardian, müzikalin müziklerinde, isimleri Berlusconi’nin siyasi kariyerinin bazı ‘önemli noktalarını’ anlatan şarkılar olacağını yazıyor: “Bunga Bunga”; ünlü şarkının İngilizce uyarlaması olan “Silvio için Şükürler olsun” ile devam ediyor. “İyi ki Silvio var”; eski Başbakan ile Rusya Federasyonu Devlet Başkanı arasındaki ilişkiyle dalga geçen ‘Vladimir’le Hafta Sonum’a geçiyoruz.