“Sanremo 'Muhteşem' ve Amadeus sonrası için Cortellesi'yi hayal ediyorum”

Actinopteri

New member
Festival deneyimi San Remo öyleydi “Muhteşem” Her anlamda ve Amadeus'tan sonra, “Ben sorumlu bir kadın görmek isterim. Hayalim Paola Cortellesi: Kesinlikle güzel bir festival olurdu.” Yani ManinniAdnkronos'a Sanremo'daki ilk deneyimini anlatan Alessio Mininni doğdu. Puglia'lı genç şarkıcı-söz yazarı, aslında bu yıl 'Spettacolare' şarkısıyla büyük isimler arasında ilk çıkışını yaparak listelere ulaştı. 26. sıralamada yerini aldı. Sanremo sonrası mı? “Öyleydi travmatik. Her şeye sahiptim: stres, ateş, grip ve soluk borusu iltihabının bir karışımı. Ancak şimdi iyiyim” diyen şarkıcı şunları ekliyor: “Sanırım bu, en güzel deneyimler bir sanatçının yapabileceği şey. Stresin sonraki etkileri de oyunun bir parçası.”

“O dönemde gerçek bir döneme giriyoruz karıştırıcı ve ancak şimdi olup biten her şeyin farkına varmaya başlıyorum. Gerçekten inanılmaz bir deneyim olduğunu söylemeliyim. İşlerin gidişatından çok mutlu ve memnunum” diyor Maninni: “Sul Ariston sahnesi Tanınmayan biri olarak geldim ama artık festival sayesinde müzik dünyasındaki varlığımı teyit ettim. İnsanlar artık beni benimkiler aracılığıyla keşfediyor müzik ve şarkıların insanların kalplerine ulaşması gerçekten en güzel şey.”

Orada sınıflandırma “Neredeyse hiç görmedim. Hatta geçen akşamki geçici gösteriyi bile kaçırdım: Gösteriden birkaç saat önce dinlenmeye gittim. Gerçek şu ki hiçbir beklentim yoktu. Amacım iyi şeyler yapmaktı. Bu yüzden odaya geri döndüm. Yaptığım tek şey, yapmaya karar verdiğim her şeyi yapıp yapmadığımı görmek için performansıma dönüp bakmaktı.”

“O sahnede tüm sanatçılar müziklerini ifade etmek için aynı alana sahipti ve bu, sıralamaya bakılmaksızın seyahat ediyordu.” 'Spettacolare' şarkısıyla düşme ve çıkışları anlatan Maninni, gençlere şu mesajı veriyor: mutluluk kısayollarla ilgili değil. Daha bilinçli olabilmek için de bin düşmeye ihtiyacımız var. Ancak bazen biz genç aceleyle ilerlemek isteme hatasına düşüyoruz ve bu da bizi tatminsiz kılıyor.”

Öyle ki, bazen ara vermek isteyen Sangiovanni'nin yaptığı gibi, durmak iyidir. refah Her şeyden önce zihinsel: “Bedeniniz ve zihniniz size durmanızı söylediğinde, etrafınızdaki her şeyin ötesinde, bunu yapmanız doğru olur. Bir sanatçı söz konusu olduğunda, Sanremo ve medyanın onları etkilemesi gerekmez çünkü zihinsel sağlık ilk şeydir ve Aziz John o doğru olanı yaptı”.

Maninni, “Benim için de bu her zaman kolay olmadı” diyor. yol bu şekilde engellerle karşılaşmak kaçınılmazdır. Özellikle benim gibi gösteri dünyasından uzakta yaşayanlar için bu zor bir yol. Ama düşmeler bile öğretir ve benim yolculuğumda çok şey oldu. Çoğu zaman her şeyden vazgeçmeyi düşündüm ve en son aklımdan geçtiğinde 'Muhteşem' doğdu. Bu nedenle engellerden bile güzel bir şey doğabilir.” Ve şimdi Maninni anın, yeni albümün ve yeni albümle randevunun tadını çıkarıyor. canlı: “Albümle gurur duyuyorum, 360 derece benim ve canlı yayına çıkmak için sabırsızlanıyorum” ve tarihler: Molfetta (4 Ekim); Roma (9 Ekim); Torino (16 Ekim) ve Milano (22 Ekim). Ama Maninni'nin kalbi duruyor Bari: “Topraklarıma kök salmak için her şeyi yapacağım. Eğer ben buysam bu da bu şehrin sayesindedir ve burada yaşamaya devam etmek isterim.”

(Loredana Errico tarafından)