“Sanremo 2024 mü? Amadeus bir dahi”

Actinopteri

New member
“Hemen şunu söylemek istiyorum: Angelina Mango'yu destekliyorum. Onu başından beri takip ediyorum ve bu kızın vokal yeteneklerini görebildim. Bir türden diğerine kolaylıkla geçiş yapıyor, o o da meşgul oluyor ve çok iyi, bize olağanüstü duygular yaşatacağını düşünüyorum. Onu zaten Eurovision sahnesinde görüyorum, bu çılgınlık olurdu. Ve nadiren hata yaparım.” Hiç şüphesi yok Adnkronos'un röportaj yaptığı Cristiano Malgioglio, Amadeus'un 2024 Sanremo Festivali için seçtiği oyuncu kadrosunu analiz ediyor.

“Oyuncu kadrosunun isimlerini okuyunca Amadeus'un gerçekten bir dahi olduğunu düşündüm. – diyor Malgioglio – Gençlere verdiği alan benzersiz; bunu Maneskin'de de gördük: Sanremo'dan sonra yıldız bir kariyere dönüştüler. Amadeus'ta diğer sunuculardan hiçbir şey kaçırmadan bu fazlalık var.” Şarkıcılara gelince: “Çok merak ediyorum, görünüşe göre çok ünlü isimler elenmiş ve bu nedenle şarkılardan çok şey bekliyorum” diye açıklıyor müzik yazarı. Örneğin Fiorella Mannoia, Loredana Bertè, Il Volo'nun parçalarını duymak için sabırsızlanıyorumGörünüşe göre her zamanki türünden tamamen farklı bir parça getiriyor. Onları seviyorum, dünya çapında ses getiren bir başarıya sahip olmalarına rağmen inanılmaz derecede basitler. Onların zirveye ulaşmasını diliyorum.”

Sahnede otuz şarkıcı çok mu fazla? “Kesinlikle hayır, altmış tane olsaydı daha iyi olurdu” diyor Mina için yazılan 'Ancora Ancora Ancora' gibi ünlü şarkıların yazarı Malgioglio, şu anda DJ Mark Ronson'un remiksiyle hit olan şarkı. Eskiden müzik Seyirci çekmediğini söyledikleri için bir kenara bırakıldı ama şimdi ödüllendiriliyor ve bu çok güzel.” “Sanremo'ya şahsen gitmeyeceğim, çünkü İstanbul'da albümümle meşgul olacağım” diyor Malgioglio, ancak bunu adım adım takip edeceğim”. Şu anda Maglioglio, Silvia Toffanin'in 'Verissimo'su ve Carlo Conti'nin 'Tale e Quale Show'u arasında televizyonun baş kahramanıdır ve Maria De Filippi'nin 'Amici' akşam gösterisine katılmayı bekliyorum. “Adnkronos'a sabırsızlandığımı söylüyor, çok heyecanlıyım çünkü bana gençlik ve coşku hissi veriyor. Ve bu programdan ortaya çıkan yetenekler benzersizdir, gerçekten yenilikçidir” diye bitiriyor.