Sanremo 2023, Morandi: “Gerçekler Kitabı ve Adnkronos’a en iyi dileklerimle”

Actinopteri

New member
“2023’te 33 yaşına girecek olan Gerçekler Kitabı’nın ve 60 yaşına girecek olan Adnkronos’un doğum gününü kutlarım.” Bu nedenle Gianni Morandi, Amadeus ile birlikte liderliğini üstleneceği Sanremo 2023’ün ilk çıkışının arifesinde, Adnkronos tarafından yayınlanan World Almanac’ın İtalyanca versiyonunu kutlamak istedi.

2010’da Morandi, Adnkronos grubu başkanı Giuseppe Marra ile birlikte ‘2009 Gerçekler Kitabı’nın sunumunun tanıklığını yaptı. Bu vesileyle, Monghidoro’lu şarkıcı, yakında Raiuno’da yayınlanacak olan tarihi program Canzonissima’nın TV’ye dönüşünü göz önünde bulundurarak batıl bir alametten yararlandı: “Umarım ‘Canzonissima’nın yeniden doğuşu’ ‘Gerçekler Kitabı’nın bir sonraki baskısı. Çünkü bu, umduğumuz başarıya ulaşmış olacağı anlamına gelecek.” Ardından, “O zamanlar on üç yaşında olan ve şimdi Thirteen Pietro sahne adıyla tanınmış bir şarkıcı olan çocuklarının en küçüğü Pietro aracılığıyla ‘Gerçekler Kitabı’nı çok takdir ettiğini” söyledi. Morandi, iki ay önce – dedi – Marra bana verdi, ben de ona Gerçekler Kitabı’nın yeni basılmış bir nüshasını verdim ve onu Bologna’daki evime götürdüm ve oğlumun büyük bir merak ve dikkatle sayfalarını karıştırdığını gördüm. Bence çok faydalı bir araç çünkü güncel tarih kitapları ile gelecek olanlar arasında bir köprü oluşturuyor. Çalışma yapan çocuklarımız için çoğu zaman zorluk yaratan ve internette bulunabilen parçalı, bazen yanlış bilgilerin dolduramadığı bir boşluk. Bu kitap ise tema ve konulara göre düzenlenmiş, birçok fotoğrafla zenginleştirilmiş ve en küçük okuyucular bile aradıklarını anında bulabiliyor” diye konuştu.