Sanremo 2023, Agcom: “Gizli reklamcılık ve Instagram, devam ediyor”

Actinopteri

New member
Sanremo 2023 Festivali, gizli reklam ve Instagram ile ilgili bir yaptırım prosedürünün başlatılmasıyla Agcom’un görüş alanında. Festivalin Şubat ayında düzenlenen edisyonunda sosyal ağ, özellikle Amadeus ve Chiara Ferragni’nin yer aldığı bir dizi aranın merkezinde yer alıyordu.

‘Blanco davası’ hakkında da soruşturma açıldı: Ariston’a konuk olan şarkıcı, sahnede çiçekleri tekmeleyerek öfkeye kapıldı. Final akşamı Rosa Chemical ile Fedez arasında yaşanan seksi perde için herhangi bir disiplin soruşturması yürütülmeyecek.

“Yönetim Konseyi – Agcom’dan bir not okuyor – bugün ‘Prima Festivali’, ’73. İtalyan şarkı festivali Sanremo’ ve Rai1’in ‘Sanremo başlangıcı’ yayınları sırasında meydana geldiği iddia edilen ihlalleri inceledi, gizli reklamcılık, Instagram kullanımı ile ilgiliRosa Chemical, Fedez ve Blanco’nun performanslarına”.

Agcom, “12 bölümde tespit edilen bildirilmeyen reklamlara ve Instagram kullanımına ilişkin olarak, Konsey oybirliğiyle konunun açıkça temelsiz olmadığına karar verdi ve yetkili yönetime bir yaptırım prosedürü başlatma yetkisi verdi”, altını çiziyor Agcom .

“Konsey, çoğunluk oyu ile (başkan Lasorella ve komisyon üyeleri Giacomelli ve Giomi’nin olumlu oyu ve Aria ve Capitanio komisyon üyelerinin karşı oyu ile), Rosa Chemical ve Fedez olayıyla ilgili bir yaptırım soruşturması açılması talebini kabul etti. temelsiz”. devam ediyor Agcom. Blanco’nun performansıyla ilgili olarak (komiserler Aria, Capitanio, Giacomelli ve Giomi’nin lehte oyu ile; Başkan Lasorella çekimser kaldı) insan onuruna zarar veren ve şiddete teşvik eden profillerin değerlendirilmesi için soruşturma başlatılacak” notunu ekledi. Yetki,

“Medya Hizmetleri Departmanına emanet edilen soruşturmalar, kesin bir prosedür sağlıyor; ilgili taraflarla çelişkili, bundan sonra Kurul kesin önlemleri alacaktır.“, notu sonlandırıyor. Bu nedenle sonuç hemen olmayacak.