Salmo, yayın platformlarına karşı toplumsal patlama: “Sanat çöpe atılmalı”

Actinopteri

New member
“Sanat çöpe atılmalı. Artık ifade özgürlüğü yok.” Rapçi Salmo, Instagram'da bir video yayınlayarak yayın platformlarına ve sosyal medyaya sert bir şekilde saldırdı: Birincisi sanatçılara çok az ödeme yapmaktan, ikincisi ise şarkıların yayınlanması ve tanıtımına güçlü kısıtlamalar getirmekten suçluydu.

“Müzik zaten neredeyse tamamen bedava, çünkü şunu bilmelisiniz ki yayın platformları bize hiçbir şey ödemiyor. Bize hiçbir şey vermiyorlar, çok az” diye ekliyor Sardinyalı rapçi: “Ama ben bunu bile yapamam Benim yaptığım, yaptığımız şarkıların reklamını 29 saniyeden fazla yapmak için internette biraz paylaşım yapın. Kimse nedenini bilmiyor ama 30 saniye boyunca yayınlarsanız şarkıyı yayından kaldırırlar. Ama Şarkıyı ben yaptım. Seni beyaz listeye koysalar bile, ama 29 saniyeyi geçmeyecek”, diye belirtiyor Salmo.

Ve sadece bu da değil: “Şarkılarda, paylaştığınız fotoğraflarda, çektiğiniz videolarda söylediklerinize dikkat etmelisiniz, aksi halde engellerler. O halde sanat çöpe atılır arkadaşlar. Daha uzun ifade özgürlüğü”, diyor Instagram'daki başka bir hikayeye ekleyen Salmo: “ve her şey bitmedi: fark ettiyseniz, Filistin'de neler olduğunu bile söyleyemezsiniz, aksi halde Zuckerberg her şeyi engeller. gerçekten saçma bir dönem ve kimse bir şey söylemiyor veya yapmıyor “.