Russell Brand tecavüz ve cinsel saldırıyla suçlanıyor, komedyen ve aktör kendini savunuyor

Actinopteri

New member
Komedyen ve aktör Russell Brand, şöhretinin zirvesinde olduğu yedi yıl boyunca tecavüz, cinsel saldırı ve duygusal istismarla suçlandı. BBC’de okuduğumuza göre bu, Sunday Times, Times ve Channel 4’ün Dispatches’ının ortak araştırması ile ortaya çıktı. Dört kadın 2006 ile 2013 yılları arasında cinsel saldırıya uğradıklarını söyledi. Brand iddiaları reddetti ve ilişkilerinin “her zaman rızaya dayalı” olduğunu söyledi.

İddiaların kapsadığı yıllarda Brand, BBC Radyo 2 ve Channel 4’te ve Hollywood filmlerinde oyuncu olarak birçok önemli rol üstlendi.


Brand, “ciddi suçlamaları” reddettiği bir video yayınladı. Aktör ve komedyen, bir televizyon şirketinden ve bir gazeteden “saldırgan saldırılar” içeren “tekrar eden” mektuplar aldığını söyledi. Çeşitli sosyal medyada yayınlanan videoda, “Bu hayret verici ve oldukça barok saldırılar dizisinin ortasında, kesinlikle reddettiğim çok ciddi suçlamalar var.” “Bu iddialar ana akımda çalıştığım, her zaman gazetelerde yer aldığım, filmlerde yer aldığım ve kitaplarımda kapsamlı bir şekilde yazdığım gibi çok ama çok ahlaksız olduğum dönemlerle ilgilidir” dedi. “Şimdi, bu rastgele ilişki döneminde, sahip olduğum ilişkiler kesinlikle ve her zaman rızaya dayalıydı” diye vurguladı.