Roma’daki Sala Umberto’daki “kiraz bahçesinde” cep telefonları için alan var.

Actinopteri

New member
İçinde ‘Kiraz bahçesi’ alan var. Eserin baskısında cep telefonları da karşımıza çıkmaktadır. Anton Çehov tarafından uyarlanarak günümüze yerleştirilmiştir. tespih lismaoyuncu kadrosundaki yön ve figürleri de imzalayan, diğerlerinin yanı sıra, Milvia Marigliano ve Giovanni Franzoni, 2 Nisan’a kadar sahnede. Roma’da Umberto Odası. Karakterler çağdaş kıyafetler içinde hareket eder ve müziğin ritmine göre dans eder. Franco Battiatozaten hasta ve ölmek üzere olan bir Çehov’un son çalışması olan bu eserde, mülkiyetin zaten zengin ve şimdi borçlu olanlardan başkasına devredilmesine kapılan bir Rus dünyasının kayıtsızlığını anlattığı “son komedi”den söz ediyor. Köleliğin oğlu, ancak becerikliliği ve öngörüsüyle ancak vicdan azabı ve doğru ya da yanlış romantizmden yoksun olan, kapıları çalan yeni toplumu en iyi yorumlayan kişi.

Adında anılan bahçe, artık ülke çapında meşhur olan ve ticareti yapılan kiraz ağaçlarını üretmiyor ve asla geri dönmeyecek bir geçmişin gölgesini temsil ediyor. Böylece borç karşılığı açık artırmaya çıkarılan o yerle bağlantılı umutlar ve coşkular, geri dönüşü olmayan bir şekilde kayboluyor çünkü ekonomik gerileme, bilmedikleri ve belki de hiç bilmedikleri varlıklarının gerilemesiyle ‘koltuk’. çare istiyorum. Geriye bir parça kurtuluş ışığı kaldıysa, bu, bahçenin yok edilmesini ve kiraz ağaçlarının kesilmesini eski hayatın yıkılışı ve sonu olarak yorumlayabilen, birbirini seven iki çocukta bulunmalıdır. yeni bir hayatın başlangıcı olarak.

Müdür tespih lisma, notlarında senografinin ikonik öneminin altını çiziyor: “Güçlü bir çağdaş aydınlatma varlığına sahip geniş bir açık alan, bir çocuk odasını anımsatan birkaç doğal öğe, karakterlerin boylarıyla kasıtlı olarak orantısız nesneler, sanki çevreye saygıları hala küçüktü, hiç büyümemişti”: renkli bir masa, bir sallanan sandalye, büyük bir pelüş hayvan ve hepsinden önemlisi, arka planda büyük bir merkezi gardırop, “mutlu zamanlara tanıklık eden bir anıt gibi, heybetli ve solmuş bir dolmen gibi sembolik “. Tüm sahne aksiyonu boyunca her zaman kapalı olan gardırop, içindekileri keşfedecek olan yeni sahibi tarafından yalnızca sonunda açılacaktır.

(İle ilgili Enzo Bonaiuto)