Okullarda da maske mecburiliği kalktı

Lena

Global Mod
Global Mod
Günlerdir merakla beklenen Bilim Konseyi toplantısının akabinde açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, kapalı alanlarda uygulanan maske zorunluluğunun kaldırıldığını söylemiş oldu. Sıhhat Bakanı Fahrettin Koca da Twitter hesabından yaptığı paylaşımda “Okullarda ve öteki kapalı alanlarda maske mecburiyeti kalktı” dedi. Ulusal Eğitim Bakanı Mahmut Özer de yarından itibaren öğretmen ve öğrencilerin maske takmayacağını duyurdu.

Sıhhat Bakanı Fahrettin Koca’nın “Kurulun en kıymetli toplantılarından biri olacak” dediği Koronavirüs Bilim Şurası toplantısı bugün yapıldı, yeni kararları Cumhurbaşkanı Erdoğan duyurdu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, kapalı alanlarda uygulanan Maske zorunluluğunun kaldırıldığını duyurdu. Maske mecburiliği yalnızca toplu taşıma araçları ve sıhhat kuruluşlarında hadise sayısı 1000’in altına düşene kadar devam edecek.

BAKAN KOCA: OKULLARDA MASKE MECBURİYETİ KALKTI
Sıhhat Bakanı Fahrettin Koca da Twitter hesabından yaptığı paylaşımda “Okullarda ve öteki kapalı alanlarda maske mecburiyeti kalktı. Toplu taşıma araçlarıyla sıhhat kuruluşları, hadise sayısı 1.000’in altına düşene kadar uygulamada istisnayı teşkil ediyor. Çok yakında yüzümüzün akıyla maskesiz hayata geçiyoruz. Dün 2.604 olan olay sayısından bu belli!” sözlerini kullandı.

ondan sonrasında bir tweet daha atan Bakan Koca, maskeli bir öğrenci fotoğrafı paylaşarak “HATIRA FOTOĞRAFIMIZI ÇEKTİRELİM. Okullarda maske mecburiyeti kalktı” tabirlerine yer verdi.

ULUSAL EĞİTİM BAKANI: YARINDAN İTİBAREN MASKE TAKILMAYACAK
Ulusal Eğitim Bakanı Mahmut Özer de yarından itibaren öğretmen ve öğrencilerin maske takmayacağını duyurdu.

YÖK LİDERİ ZORUNLULUĞUN ÜNİVERSİTELERDE DE KALKTIĞINI DUYURDU
YÖK Lideri Özvar da “Bilim Konseyimizin önerisi ve Sayın Cumhurbaşkanımızın açıklamaları doğrultusunda tüm yükseköğretim kurumlarında kapalı yerlerdeki Maske kullanma mecburiliği kaldırılmıştır. Maskesiz bu yeni devirde tüm öğrencilerimize sıhhat ve muvaffakiyetler diliyorum” dedi.