Özer’den ‘23 Nisan’ bildirisi

Lena

Global Mod
Global Mod
Bakan Özer, iletisinde şunları söylemiş oldu:

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 102’nci yıldönümünü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı millet olarak büyük bir gurur ve sevinçle kutluyoruz.

“Egemenlik kayıtsız koşulsuz milletindir” prensibiyle açılan Türkiye Büyük Millet Meclisimiz, bağımsızlığımızın, ulusal iradenin ve demokrasinin öncüsü olmuştur.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Milletimizin geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza verdiği kıymetin en hoş tezahürlerinden birisidir.

En bedelli varlıklarımız olan çocuklarımız, sevginin, barışın ve kardeşliğin temsilcileri olarak bugünlerimizin umudu, yarınlarımızın teminatıdır.

Bizler de çocuklarımıza daha müreffeh, daha adil ve daha kuvvetli bir Türkiye bırakmak için tüm çabamızla çalışmaya devam edeceğiz.

Bu hislerle Türkiye Büyük Millet Meclisimizin birinci Lideri, Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi rahmet ve minnetle yad ediyorum.

Tüm çocuklarımızın ve dünya çocuklarının bayramını tebrik ediyorum.

Bakan Özer’in 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı

“En değerli varlıklarımız olan çocuklarımız; sevgi, barış ve kardeşliğin temsilcileri olarak bugünlerimizin umudu, yarınlarımızın güvencesidir.” pic.twitter.com/D9APz0aPfo

— Millî Eğitim Bakanlığı (@tcmeb) April 23, 2022