Özer, Keçiören İlkokulu’nu ziyaret etti

Lena

Global Mod
Global Mod
Bakan Özer, öğretmenlerin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutlayarak çiçek takdiminde bulundu. Öğretmenlerle sohbet eden Bakan Özer, Bakanlık olarak bütün imkânlarıyla öğretmenlerin yanında yer almaya devam edeceklerini belirterek Öğretmenlik Meslek Kanunu’yla öğretmelere mahsus bir kanun çıkarıldığını, bunun yanı sıra3 bin 600 ek gösterge imkânından birinci vakit içinderda öğretmenlerin yararlandığını söylemiş oldu.

2000’li senelerda eğitim sisteminde 500 bin öğretmen varken son yirmi yılda yapılan yatırımlarla şu anda yaklaşık 1 milyon 200 bin öğretmenin bulunduğunu belirten Özer, öğretmenlerin yüzde 60’ının bayanlardan oluştuğunu tabir etti.

ÖĞRETMENLERDEN ÖZER’E TEŞEKKÜR
Öğretmenlerin görüş, teklif ve tenkitlerini de dinleyen Bakan Özer, görüşmenin sonunda bütün öğretmenlere, başöğretmen olarak emekli olmaları temennisinde bulunarak emekleri için teşekkür etti. Öğretmenler ise Öğretmen Bilişim Ağı üzerinden mesleksel gelişimlerini destekleyen eğitimlerden epeyce mutlu olduklarını tabir ederek öğretmenlik mesleğine verdiği katkıdan dolayı ve kendilerini ziyaret ettiği için Bakan Özer’e teşekkür etti.