Morgan geri dönüyor ve Fedez’e meydan okuyor

Actinopteri

New member
X Factor 2023 bu gece, 14 Eylül’de Sky TV’de ve Now’da yayınlanıyor. İlk seçmelerle başlıyoruz, bir dizi yenilikle karakterize edilen bir gösteride. Jüri bölümü: Morgan, 9 yıllık aradan sonra Fedez, Dargen D’Amico ve Ambra Angiolini’ye meydan okumak için geri dönüyor. Morgan, “Olaylı” bölümden sonra onaylanan ilk bölümde, “Onlara galip gelmeye değil, çevremdeki düşmüş dünyaya galip gelmeye geldim. Aşırı doğallık ve alçakgönüllülükle gerçekten en iyisi olduğumu düşünüyorum” diye başlıyor. Selinunte’de konserde seyircilerle yaşanan çatışma ve seyircilere homofobik hakaretlerin olduğu olay: dava, aileleri tarafından kovulan eşcinsel çocuklar lehine bağış yapılmasıyla kapandı.

Sunucu-şarkıcı-söz yazarı Francesca Michielin ilk bölümlerde yer alacak, şu anda bir operasyonun ardından dinleniyor ve 26 Ekim’den itibaren canlı bölümlere ev sahipliği yapmaya hazır. Ancak hayranlar onu ‘X Factor’un operasyondan önce kaydedilen ilk bölümlerinde de görecek: Audition’ın iki bölümü (14 ve 21 Eylül’de yayınlandı), Bootcamp’ın iki bölümü (5 ve 12 Ekim) ve özel bölüm. Ev Ziyaretleri (19 Ekim).

Jüri üyelerinin görevi bu yıl daha zor olacak çünkü aday yarışmacılar, program yöneticilerinin kesin kararına göre, son yıllarda sıklıkla olduğu gibi yarı profesyoneller değil, gerçek anlamda gelişmekte olan yetenekler olacak.

YARIŞMA, FORMATTA YENİLİKLER


Canlı aşamasına 12 yarışmacı gelecek. Devam etmek için en az 3 evet oyu alma umuduyla sanatçıların müzik projelerini sergileyip sunacakları geleneksel Seçmelerin ardından Eğitim Kampları gelecek (5 ve 12 Ekim). Bu aşamada, grup tarihinde ilk kez dörtlü masada: Jüri, Audition seçimlerini geçen 48 yarışmacının performanslarını, 12’şer kişilik 4 gruba ayrılan bir mekanizma ile inceleyecek. 4 grubun her birinden aynı anda 3 yarışmacı seçme imkanı; Seçimini yapacak ilk yargıcın kim olacağına kader karar verecek.

Ardından, 19 Ekim’de her jüri üyesi, XF2023 Canlı Gösterilerinde yarışan 12 resmi yarışmacının katıldığı, jüri ve sanatçı arasındaki ilişkinin mahremiyetinde kapalı alanda gerçekleşecek Ev Ziyaretlerinde bu noktaya kadar gelmiş sanatçılarıyla buluşacak. ortaya çıkacak.

Auditions’da çok çeşitli türler olacak: pop, kentsel, yazar müziği ve tüm eğilimleri ve kirlilikleriyle rock, elektronik atmosferler ve piyanolar ve gitar arpejleri eşliğinde gelecek çocuklar sayesinde daha samimi anlar. Ayrıca bu edisyonda daha önce yayınlanmamış şarkılarla kendilerini tanıtacak birçok sanatçı yer alırken, aynı zamanda dinleyenlere şarkı söyletecek, yaprak dökmeyen ağaçların benzersiz yorumlarıyla harika cover’lar da yer alacak.