Mondo Rai/Randevular ve haberler – Adnkronos.com

Actinopteri

New member
Programa özgü geleneksel “kör seçmeler” olan tüm “Kör Seçmeler” oturumları tamamlandıktan ve “Kesme” aşaması geçtikten sonra, yarışmada kalan yarışmacıların korkunç “Knock Out” ile yüzleşme zamanı gelir. Antonella Clerici’nin sunuculuğunu üstlendiği, ülkenin 60’ın üzerindeki en güzel seslerini ödüllendiren, yarın 21.25’te Rai 1’de yayınlanan yetenek yarışması “The Voice Senior”un yarı finali; Talep üzerine RaiPlay’de her zaman mevcuttur ve yurt dışında Rai Italia’da görülebilir. Her takımdan sadece üç yarışmacı, önümüzdeki hafta, 3 Mart Cuma günü yapılması planlanan finale erişebilecek. Geçen bölümde başlayan seçimin ardından zorlu bir seçim. Aslında, her takım için on iki şarkıcı seçtikten sonra, Gigi D’Alessio, Loredana Bertè, Clementino ve ben Ricchi e Poveri, takımlarının üye sayısını altıya çıkarmak zorunda kaldı; ve şimdi “The Voice Senior” finalinde oynayacak olan takım başına üç finalisti belirleyene kadar daha da ileri gitmeleri isteniyor. Finale kalabilecek yarışmacılar kimler olacak?

Yarın 21’den itibaren Rai Radio2 “Onların adına” konserini yayınlayacak. Selinunte Arkeoloji Parkı’ndan Gino Castaldo ve Francesca Barra’nın ev sahipliğinde düzenlenen etkinlik, mafyanın kurbanları için müzik ve sesler. Mafyanın kurbanlarını anmak için uzun bir müzik maratonu, Rai Radio2’de ve La Mario’nun yorumlarıyla karasal dijital kanal 202’de canlı yayında. Amfitiyatro’da kurulan sahnede Simona Molinari’den The Temsilcisi Lista’ya, Claudio Santamaria’dan Modena City Ramblers’a pek çok sanatçı sırayla sahne alacak. “In They Name”in medya ortağı Rai Radio2, RaiPlay Sound’da canlı yayında.

Washington’dan Tropics’e aksiyon ve gerilim: yarın 21.20’de “NCIS” ve “NCIS Hawaii”nin yeni bölümleri Rai 2’de kesin prömiyerde. Olayları Amerika Birleşik Devletleri’nde on yılı aşkın bir süredir en çok izlenen TV dizilerine ilham veren Washington merkezli deniz suçla mücadele teşkilatı NCIS’in yirminci sezonunun mutlak prömiyeriyle yeni bir bölümle başlıyor. “Warrior”da Kasie, DCIS tarafından NCIS içinde olduğu iddia edilen bir köstebeği araştırmak üzere gizlice görevlendirilir. Bu sırada Memur Otis Khatri, bir meslektaşının evinde öldürülmüş olarak bulunur. Başlangıçta ekip, öldürülen ajanın NCIS sunucularını büyük şirketlere karşı dolandırıcılık düzenlemek için kullanan ve daha sonra onları hackledikten sonra milyoner fidye istediği köstebek olduğundan şüphelenir. Ama işler göründüğü gibi değil. Oyuncular: Gary Cole, Sean Murray, Wilmer Valderrama, Katrina Law, Brian Dietzen, Diona Reasonover, David McCallum. Ardından, Pasifik adalarında geçen TV dizisinin bir yan ürünü olan “NCIS Hawaii”nin ikinci sezonu için, bir deniz onbaşısının yüksek bir dalgaya ayak bastıktan sonra aniden öldüğü “Yüksek gelgit”in mutlak prömiyeri havuz. İlk araştırmalar, aynı su birikintisinde bulunan bir çantada bulunan ölümcül bir ilaç olan fentanil ile temas ettiğini gösteriyor. Bu sırada Tennant, nişanlısıyla bir yıl ara verip Avrupa’ya gitmeye karar veren Alex’le uğraşmaktadır. Babasından bir ev miras kalan Ernie, Lucy’nin geçmişinden bir şeyi açığa çıkarırken.

Rai5’te ‘Muhteşem bahçeler ve onları nerede bulabilirim’ – 59. Venedik Bienali’ni ziyaret eden ‘Sevgili Marziano’


Paris, peyzaj mimarı Jean-Philippe Teyssier’in Rai 5’te prömiyerinde 24 Şubat Cuma günü saat 20.25’te yayınlanan “Fantastik bahçeler ve nerede bulunurlar”da ilk durağı oluyor. Rönesans’ta Kraliçe Marie de’ Medici tarafından yaptırılan Lüksemburg bahçesinin eşsiz güzelliğini yakalayın. Ardından, Almanya’daki Wilhelmshoehe parkı hakkında konuşacağız. Kassel’deki Habichtswald ormanının kalbinde yer alan Wilhelmshoehe parkı, olağanüstü su özellikleriyle barok ve romantizm arasında bir aşırılık gösterisi sunuyor.

Sanatın beşiği Venedik ve “Rüyaların Sütü” başlıklı 59. Sanat Bienali, yarın ve 27 Şubat Pazartesi günü saat 20.20’de Rai 3’te yayınlanan “Caro Marziano” ile çifte randevunun baş kahramanları. insan tanımı nasıl değişiyor? sorularına dünyanın her yerinden sanatçıların yanıtlarını bulmak mümkün. Hayat bizsiz nasıl olurdu? Günümüzde sanatın anlamı nedir? Şaşırtıcı derecede parlak bir çift tarafından tamamen parçalara ayrılacak ve yeniden karıştırılacak çok yüksek sorular: Uluslararası üne sahip bir küratör olan Francesco Bonami ile Bienali ziyaret eden Pif’in oluşturduğu soru. “Sevgili Marslı”, bugünün İtalya’sındaki öyküler, yüzler ve yerlerden oluşan bir derlemedir; hâlâ belirsiz ve uzak bir tarihte gezegenimize inen varsayımsal bir uzaylı ziyaretçi tarafından görülmesi için tasarlanmış kısa raporlardır. Güncel hikayeler ve zamansız hikayeler, ulusal bir yankı uyandıran hikayeler ve görünüşte marjinal bir bağlamda doğmuş olmalarına rağmen çağdaş dünyayı fotoğraflayan hikayeler.

Üç yıllık covid. Yarın Rai Italia’da yayınlanan “Casa Italia”da, epidemiyolog Massimo Cicozzi, Gimbe Vakfı başkanı Nino Cartabellotta ve bağlantılı olarak Nello Puorto, Rai muhabiri ile ilk vakalardan başlayarak durumun ve dengenin noktası Pekin’den. Bölümün ikinci bölümü spor hakkında konuşacak: 25 ve 26 Şubat tarihlerinde Roma’daki Palazzo dello Sport, yine Rai Italia ve Raiplay’de yayınlanan erkekler voleybol İtalya Kupası’nın iki yarı finaline ve finaline ev sahipliği yapıyor. Piercarlo Presutti, erkekler voleybol milli takımının baş antrenörü Ferdinando De Giorgi’yi, İtalya ve kulüplerinin dünya sıralamasında istikrarlı bir şekilde üst sıralarda yer aldığı sürekli büyüyen bir spor hakkında konuşmak için stüdyoya davet edecek. Rai Italia, beş kıtada Roma’daki Palaeur’da oynanacak olan önümüzdeki hafta sonu mücadelelerini önerecek. O zaman sinema için alan: Carlo Gentile, Festival için Berlin’de olacak ve Ulusal Görsel-İşitsel ve Dijital Sinematografik Endüstriler Birliği Anica’nın Uluslararası İlişkiler Başkanı Roberto Stabile ile röportaj yapacak. “Dünyadan Hikayeler” için Kanada’dan bir hikaye, Vancouver, İtalyan-Kanadalı yönetmen ve yazar Dom Cutrupi ile son filmi “Arcadia Sakinleri” hakkında konuşacak. Arjantin’de, Buenos Aires’te, Arjantinli rock’ın şarkıcısı ve bestecisi Hilda Lizarazu’nun basçısı Federico Melioli yaşıyor. Son olarak, Gigi D’Alessio’nun doğum gününde maestro Stefano Palatresi ve Monica Marangoni’nin müzikal övgüsü.

Radyo 3’te Margarethe von Trotta ‘Hollywood Party’de canlı – Rai Storia’da Rusya-Ukrayna çatışmasının temelinde


“Ingeborg Bachmann uzun yıllardır yol arkadaşımdır. Şiirleri, hikayeleri… Hatta onunla bir kez tanışmıştım, Roma yakınlarındaki Werner Henze’nin evindeydik.” Yönetmen Margarethe von Trotta bu sözlerle, yirminci yüzyıl edebiyatının en çok yönlü ve esrarengiz seslerinden biri olan Avusturyalı şaire ithafen Vicky Krieps tarafından yorumlanan yeni filmi ‘Ingeborg Bachmann – Çöle Yolculuk’u tanıtıyor. Yapımcı yarın saat 19.00’da Rai Radio 3’te yayınlanacak olan “Hollywood Party”ye konuk olacak. Sinemaya özel Rai Radio 3 programı şu anda 73. Berlinale’yi Almanya başkentinden canlı yayınlıyor. Margarethe von Trotta’nın müdahalesinin hemen ardından, Steve Della Casa ve Dario Zonta ile diyalog içinde, Berlin’de, Karşılaşma bölümünde, ‘Bergamo’nun duvarları’ belgeselini sunan yönetmen Stefano Savona da olacak. Mart 2020’de pandemi tarafından boğulmuş şehrin sokakları.

Rusya ile Ukrayna arasındaki çatışmanın tarihi, jeopolitik ve stratejik motivasyonlara dayanan eski köklere sahiptir. 16. yüzyıldaki Çarlar döneminden günümüzün akkor halindeki gerilimlerine kadar yüzyıllara yayılan çözülmemiş bir düğüm. Yarın saat 14.30’da Rai Storia’da yayınlanan “Passato e Presente” programında Paolo Mieli ve Profesör Adriano Roccucci, bir yıl önce çok dramatik bir şekilde patlayan çatışmanın nedenlerini şimdi yeniden kuruyor. Rusya ile Batı arasındaki sınır bölgesi olan Ukrayna, halkının tarihsel olarak Avrupa’ya bakan bir kısmı ile Moskova’nın yörüngesinden etkilenen Rusya yanlısı bir diğer kısmı arasındaki muhalefetle kesişiyor. Bir dizi dramatik aşama, yirminci yüzyılda Ukrayna sorununun yolunu işaret ediyor: Büyük Savaş’tan Bolşevik devrimine, İkinci Dünya Savaşı’ndan Stalinist döneme kadar, Ukraynalıların bağımsızlık özlemi her zaman kendi sorunlarıyla başa çıkmak zorunda kaldı. güçlü Komşu. 1991 yılında Sovyetler Birliği’nin dağılmasıyla birlikte Ukrayna bağımsızlık sürecini başlatmış ve 2014 yılında Turuncu Devrim olarak adlandırılan süreç ile tamamlanmıştır. Ancak o dramatik günlerde elde edilen sonuçlar şimdi yeniden dengede asılı duruyor.

Savaşın başlamasından bir yıl sonra, Demokrat Parti sekretaryası için meydan okuma ve Yargıtay’ın Cospito davasıyla ilgili kararı: İşte yarın yayınlanan “Radio anch’io” bölümünün konularından bazıları. 6.30’dan Rai Radio 1’de ve Giorgio Zanchini liderliğinde. 6.30-7 slotundaki konuklar arasında Enrica Belli, G; Cecilia Rinaldini, gr; Federico Mello, gr. 7.30-8 arası: G’den Valeria Fraschetti; Brüksel’den Rai muhabiri Gavino Moretti; Ivanna Klympush – Tsintsadze, “Avrupa Dayanışma” partisinin Ukrayna milletvekili ve Ukrayna’nın AB’ye entegrasyonu için Parlamento Komisyonu başkanı; Andrea Graziosi, Napoli Federico II Üniversitesi’nde çağdaş tarih profesörü. 8.30’dan 9’a: Lorenzo Guerini, Demokrat Parti milletvekili ve Parlamento Cumhuriyetin Güvenliği Komitesi (Copasir) başkanı; Yarının Daniela Preziosi’si; Luigi Ferrarella, Corriere della Sera adli gazeteci.