MEB Bursluluk İmtihanı müracaatları başladı

Lena

Global Mod
Global Mod
İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk İmtihanı Müracaat ve Uygulama Kılavuzu’a bakılırsa; 4 Eylül’de yapılacak imtihana müracaatlar, 21 Nisan – 13 Mayıs tarihleri içinde alınacak. İmtihana kılavuzda belirtilen şartları taşıyan Türkiye Cumhuriyeti yahut Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti vatandaşları müracaat yapabilecekler. Yurt haricinde e-Okul sistemine kayıtlı Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan öğrenciler sistem üzerinden, KKTC vatandaşı olan öğrenciler ise KKTC kimlik numarası ile eğitim ataşeliği/müşavirliği üzerinden müracaat yapabilecekler. Özel eğitim gereksinimi olan öğrencilere imtihan önlem hizmeti verilecek.

İMTİHANDA FARKLILIK YOK
İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk İmtihanı ders dağılımları ve soru sayılarında geçen yıla nazaran rastgele bir farklılık olmayacak. İmtihanda tüm sınıf düzeylerine dörder seçenekli 100 soru sorulacak ve imtihan müddeti 120 dakika olacak.

SONUÇLAR 23 EYLÜL’DE
Fotoğraflı imtihan giriş dokümanı, imtihan tarihinden en az 7 gün evvel www.meb.gov.tr internet adresinden alınacak. İmtihan 4 Eylül Pazar günü Türkiye saatiyle 10.00’da başlayacak. İmtihan sonuçları, 23 Eylül’de www.meb.gov.tr internet adresinden ilan edilecek.