Kilis’in eğitim yükü ağır

Lena

Global Mod
Global Mod
Ulusal Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Kilis Valisi Recep Soytürk’ü ziyaret ederek Erdem Defteri’ni imzaladı. daha sonrasında gazetecilere açıklamama yapan Bakan Özer, çalışma arkadaşlarıyla vilayetleri ziyaret ettiklerini ve alandaki talepleri dinlemek ve eğitim kalitesini artırmak için ellerinden geleni yaptıklarını aktardı.

Kilis’teki eğitimi fazlaca daha üst taşımak ve kalitesini artırmak için yapılabilecekleri Kilis Vilayet Eğitim Kıymetlendirme Toplantısı’nda kapsamlı biçimde ele alacaklarını söz eden Özer, şunları söylemiş oldu:

“İnşallah eğitimdeki mevcut durumundan fazlaca daha düzgün noktalara taşıyabilmek için Kilis’in muhtaçlık duymuş olduğu tüm eğitim yatırımlarını bütçemiz ölçeğinde karşılamak için elimizden gelen çabayı sarf edeceğiz. Kilis evvelce beri eğitimle ilgili hayli büyük bir yük taşıyor. Kilis, yalnızca kendi vatandaşlarımız değil süreksiz muhafaza altındaki Suriyelilerle ilgili de eğitimde önemli yük taşıyan vilayetlerden biri, Kilis’te önemli fedakârlık yapılıyor. İnşallah Bakanlığımızın dayanaklarıyla buradaki eğitim ortamlarını fazlaca daha güzel noktalara taşıyabilme imkânımız olacak.”

Konuşmasının akabinde Bakan Özer, vilayet eğitim kıymetlendirme toplantısına katıldı.