İki vilayette Ulusal Eğitim Müdürü değişti

Lena

Global Mod
Global Mod
Eskişehir Vilayet Ulusal Eğitim Müdürlüğü’nden Burdur Vilayet Ulusal Eğitim Müdürlüğü bakılırsavine atanan Nesrin Kakırman, vazifesine başladı. Eskişehir Ulusal Eğitim Müdürlüğü’ne ise Eski Muğla Vilayet Ulusal Eğitim Müdürü Pervin Töre atandı.

Kakırman yayınladığı bildiride “Sayın Bakanımızın tensipleriyle Burdur Vilayet Ulusal Eğitim Müdürü olarak misyona başladım. Bizlere bu biçimdesine kıymetli bir vazifeyi emanet eden Ulusal Eğitim Bakanımız Sayın Prof. Dr. Mahmut Özer’e evvela şükranlarımı arz ediyorum” dedi. Kakırman’ın, açıklamasında şu sözler yer aldı:
“Bölgenin değerli kentlerinden biri olan, güller, göller, gönüller diyarı Burdur’da Vilayet Ulusal Eğitim Müdürü olarak nazaranv yapacak olmanın gurur ve heyecanı içerisindeyim. Üzerimizdeki bu görevin hassasiyetinin ve bizlere yüklediği sorumluluğun şuurundayız. Bu niçinle geleceğimizin mimarı olan çocuklarımıza ve gençlerimize daha hoş yarınlar bırakabilmek ismine bütün gücümüzle çaba ederek, işbirliği ve uyum içerisinde çalışacağımıza inanıyorum.”

MİSYONA LİSE ZİYARETİYLE BAŞLADI
Eskişehir Ulusal Eğitim Müdürü Pervin Töre, vazifesine Eskişehir’in en esaslı okullarından biri olan Atatürk Lisesini ziyaret ederek başladı. Eğitimde niteliği arttırmak için daima birlikte çalışacaklarını söz eden Töre, Atatürk unsur ve inkılaplarının ışığında, çağın gereklerine uygun bir eğitim ortamında, akademik, toplumsal ve sportif istikametten başarılı olmayı amaçlayan, ulusal ve manevi kıymetlere bağlı bireyler yetiştirmenin hayli değerli olduğunu tabir etti.