Her şey Hollywood’da geçiyor, Oscar’ın favorisi ‘Her Şey Her Yerde Hepsi Aynı Anda’

Actinopteri

New member
95. Akademi Ödülleri için her şey Los Angeles’taki Dolby Theatre’da yapıldı. Dünyanın dört bir yanından gözler bu akşam yerel saatle 20.00’de (İtalya’da saat 05.00 olacak ve Sky’dan ve TV8’den ücretsiz olarak izlenebilecek) törene, sevilen film ‘Everything Everywhere All An Once’ın gerçekten olup olmadığını görmek için bakıyor. gıpta ile bakılan heykelciği kazanacak. Ancak ilginç çoklu evren macerası, diğerlerinin yanı sıra ‘All Quiet on the Western Front’ ve ‘The Banshees of Inisherin’ ile rekabet edecek. En iyi erkek ve kadın oyuncu kategorilerinde Austin Butler, Brendan Fraser, Cate Blanchett ve Michelle Yeoh favoriler arasında yer alıyor.

95. Akademi Ödülleri töreni, 2017 ve 2018’den sonra üçüncü kez Jimmy Kimmel’in sunuculuğunu yapacak. Amerikalı komedyen, 2017 töreninde En İyi Film’in yanlış kazananının yanlışlıkla ilan edildiğini muhtemelen hala hatırlıyor. Bir zarf değiş tokuşu ‘La La Land’i zaferle ödüllendirdi, ancak bir an sonra heykelciğin aslında ‘Moonlight’a verildiğini keşfetti. Çarşamba günü Dolby Theatre’da düzenlediği basın toplantısında Kimmel, kırmızı halının 1960’tan beri ilk kez renk değiştirdiği şakasını yaptı: Şimdi şampanya rengi. Geçen yılki Oscar’larda Will Smith’in Chris Rock’a tokat atmasına atıfta bulunan Kimmel, “Birçok kişi bu yıl sorun çıkar mı, şiddet olur mu diye merak etti. Kesinlikle hayır diye umuyorum. kırmızı olan kan dökülmeyeceğinden ne kadar emin olduğumuzu gösteriyor.”

The Hollywood Reporter’a göre halının rengini değiştirme kararı aslında pratik nedenlerle verildi. Yeni renk aslında organizatörlerin “gündüz gelenlerden zarif bir akşam ortamına daha kolay geçmesine” izin verecekti.


Akademi geleneğine uygun olarak, bir önceki yılın En İyi Erkek Oyuncu ve En İyi Kadın Oyuncu Akademi Ödülleri’ni kazanan dört kişi, ödüllerini haleflerine takdim ediyor. Ancak bu yıl 2022’nin kazananlarından sadece üçü sahnede olacak – Jessica Chastain, Ariana DeBose ve Troy Kotsur – çünkü dördüncüsü Will Smith, yılın Chris Rock’ına tokat attıktan sonra Oscar töreninden on yıl süreyle men edildi. son. Diğer kategorilerin kazananlarının ödüllendirilmesine katılan diğer yıldızlar ise Harrison Ford, Nicole Kidman, Samuel L Jackson, Dwayne Johnson, Zoe Saldaña, Sigourney Weaver, John Travolta, Emily Blunt, Glenn Close, Jennifer Connelly, Florence Pugh ve Halle Berry olacak. . Onlara Antonio Banderas, Elizabeth Banks, Hugh Grant, Salma Hayek Pinault, Melissa McCarthy, Halle Bailey, Janelle Monáe, Questlove, Elizabeth Olsen ve Pedro Pascal katılacak.

Törendeki sanatçılar arasında Los Angeles’taki Dolby Theatre’daki gösterisi Super Bowl’daki heyecan verici performansından tam bir ay sonra gelen Rihanna da var. Rihanna, En İyi Orijinal Şarkı dalında aday gösterilen ‘Lift Me Up’ (Kara Panter: Wakanda Forever’dan) şarkısını söyleyecek. Bu kategoride en çok tanınan Oscar adayı ise, törende Rahul Sipligunj ve Kaala Bhairava tarafından seslendirilecek olan Hint filmi ‘RRR’nin ‘Naatu Naatu’ film müziği. David Byrne, Son Lux ve Stephanie Hsu, (‘Everything Everywhere All at Once’dan) ‘This Is A Life’ şarkısını seslendirecek, Diane Warren ve Sofia Carson ise (‘Tell It Like a Woman’ filminden) ‘Applause’u seslendirecek. . Bunun yerine Lady Gaga, “Hold My Hand” (“Top Gun: Maverick” filminden) şarkısı kategoride beşinci aday olmasına rağmen şarkı söylemeyecek. Ancak törene katılacağı için hayranlar yine de sürpriz bir performans sergileyebileceğini umuyor. Son olarak Lenny Kravitz, geçen yıl hayatını kaybeden sinema karakterlerinin anısına düzenlenen ‘Anısına’ bölümünde sahne alacak.