Göçmenler, Richard Gere 'Katolik İtalya'ya karşı. Ve Salvini sinirleniyor

Actinopteri

New member
Richard Gere, göçmenler ve İtalya. Hollywood'un ilgi odağından giderek uzaklaşan ve sivil çatışmaların ön saflarında yer alan aktör, 'Vanity Fair' ile yaptığı özel röportajda toplumsal davalara olan bağlılığından bahsediyor ve 2019'da dönemin bakanıyla yaşanan çatışma hakkında konuşmak için geri dönüyor. İçişleri Bakanlığı'ndan, içinde 147 göçmen bulunan bir tekneyi Lampedusa açıklarında abluka altına almayı reddeden Kuzey Birliği lideri Matteo Salvini: “Benim için Hele hele Hristiyan ağırlıklı bir ülkede aşırı sağcı bir muhafazakar hareketi anlamak çok zor.. O saatlerde İsa'nın böyle bir durumda ne yapacağını merak etmeden duramadım ve gerçek şu ki Mesih herkesi Tanrı'nın çocukları olarak kabul etti, herkesi. 'Sadece beyazları, İtalyanları, Hıristiyanları kurtarın' demezdi. Bana oldukça saçma geliyor.”

“Teknelere bindim ve pek çok mülteci ve göçmenle şahsen tanıştım; onların hikayelerini dinleme fırsatım oldu ve onlarda bize eşit insanoğlu görmemenin çok zor olduğunu düşünüyorum. Şunu soruyorum ve umuyorum ki: Devlette sorumluluk sahibi olanlar onlarla biraz zaman geçirirdi, durumu anlarlardı ve onları şeytanlaştırmazlardı”, diye devam ediyor aktör. “Açıkçası ABD'de de aynı sorunu yaşıyoruz; Trump gibi dengesiz insanlar beyaz olmayan ve kültürel açıdan onunla aynı çizgide olmayan herkesten nefret ediyor gibi görünüyor, ancak dünya böyle işliyor. Hepimiz bu işte birlikteyiz” diyor bir kez daha.

Gere'nin sözleri gözden kaçmıyor. “Dikkat! Richard Gere İtalyanları uyarıyor: İsa şöyle demezdi: 'Yalnızca beyazları, İtalyanları ve Hıristiyanları kurtarın.' Bu Hollywood beyefendisinin İtalya'da olup bitenler hakkında oldukça çarpık bir vizyona sahip olduğu ve 'ırkçılığa' takıntılı olduğu izlenimine kapılıyorum.Röportaj hakkında yorum yapan Salvini şöyle diyor: “Birilerinin insanları boğmak istediğine inanmak iğrenç bir şey”, diye ekliyor Birliğin lideri. “Veriler çürütülmüş rezalet bir düşünce: Ben İçişleri Bakanıyken, tesadüfen, ben Sadece çıkarmalar ortadan kaldırılmadı, aynı zamanda Akdeniz'deki ölümler de azaldı. Sınırların yasalara uygun olarak insan kaçakçılarına karşı savunulması söz konusu olduğunda, Birlik gerçekten 'aşırı' bir harekettir, ancak son derece sağduyulu bir harekettir.”