”Giovanni ile ‘Ballando’ bir hayat okuludur, kariyerimde hiçbir zaman güzelliğe odaklanmadım”

Actinopteri

New member
“Yılların geçmesi benim için hiçbir zaman sorun olmadı çünkü kariyerim boyunca hiçbir zaman güzelliğe değil yeteneğe odaklandım”. Simona Ventura, Adnkronos’ta kendini böyle anlatıyor ve partneri Giovanni Terzi ile birlikte ‘Yıldızlarla Dans Etme’ konusunda yarışmacı olarak yaşadığı deneyimi anlatıyor ve burayı ‘gerçek bir yaşam okulu’ olarak tanımlıyor. Ventura, kariyerinden memnun olduğunu ve şu anda kendi programını yapma ihtiyacı hissetmediğini söylüyor: “Bulimik değilim! Şimdilik 23 Aralık’a (Rai1 programının ev sahipliği yaptığı son bölümün tarihi) ulaşmak istiyorum. Yazan: Milly Carlucci, ed.) ve beni kurtar – şaka yapıyor – sonra göreceğiz. Fabio Fazio’nun konuğuyum ve pazar günleri haziran ayına kadar ‘Citofonare Rai 2’ programım var. Çok iyiyim, iyiyim Bulimik değilim, 75 program yaptım ve tek başıma ev sahipliği yapmasam bile hiçbir şey olmuyor”.

Carlucci’nin programına katılımıyla ilgili şunları söylüyor: ”Çocukken uzun yıllar dans ve ritmik jimnastik eğitimi aldım ama bu kadar önemli bir kas hafızam olduğunu düşünmemiştim. ‘Yıldızlarla Dans Etmek’ harika bir deneyim, genç bir kız olarak dans ediyorsunuz ve her şeyi unuttuğunuzu sanıyorsunuz ama kendinizi tam o zamanki gibi 60 yaşınızın şafağında buluyorsunuz. Ayrıca Samuel Peron gibi çılgın bir öğretmeni yakaladığım için de şanslıydım; kendisi bu yıl programdaki son yılı olacak ve bu nedenle çok başarılı olmak istiyor, o gerçekten harika bir profesyonel”.

Rai1 programında çok fazla rekabet var: ”Hepimiz bunu hissediyoruz, altını çiziyor, hepimiz finale çıkmak istiyoruz, kazanmak istiyoruz ve bunu çok sağlıklı buluyorum. Sadece programa katılmak istediğini söyleyenlerin aksine kazanmak istediğimi itiraf ediyorum. ‘Dans etmek’ de bir yaşam okuludur, bir taraftan girip diğer taraftan çıkarsınız, burada tüm maskeler düşer ve gerçekte kim olduğunuzu görürsünüz. Bu hafta – sunucunun tahminine göre – marşım olduğunu düşündüğüm Fiorella Mannoia’nın ‘Combattente’ şarkısının notalarıyla dans edeceğim. Elbise gibi kendime diktim. Hayatımın en karanlık dönemlerinde, hatta oğlum Nicolò (Bettarini, ed.) bir gece kulübünün önünde bıçaklandığında bile her zaman bir savaşçı oldum ama çok şanslıydım ve mutluluğumu bu şansa bağladım”.

Programın birçok rakibi tarafından eleştirilen ‘Ballando’ jürisine gelince, Simona, Selvaggia Lucarelli’nin lehine tavır alıyor: “İnsanların düşündüğü kadar kötü değil, bana çok doğru şeyler söylüyor”. Guillermo Mariotto hakkında da: ”Çok kıymetli, jürinin de gösteri yapması lazım yoksa program sıkıcı olur.” Terzi’nin yarışmada bulunmasının zararlı olduğunu söylemesine rağmen mi? ”Aptalca bir şey söyledi – gülümseyerek cevap verdi – Giovanni benim gücümdür, bu yıllarda beni tehlikeden kurtardı, benim için çok değerliydi”. Ventura, Giovanni Terzi ile düğün tarihi konusunda hâlâ çok fazla bir şey söylemiyor: “İyi şanslar olsun diye bunu söylemek istemiyoruz, biz bunu belirledik – itiraf ediyor – kesinlikle gelecek yıl evleneceğiz ama sadece Kesin tarihin düğüne yakın olduğunu söyle”.

Stefano Bettarini’den ayrılığıyla ilgili olarak: “Acı vericiydi çünkü halka açıktı” diyor, ayrılığın kendisi zaten acı verici çünkü bu bir yaşam projesinin başarısızlığı, o zaman bu aynı zamanda kamusal bir gerçek haline gelirse daha da büyük olur. üstesinden gelinmesi zor. Hayatta her zaman ‘ayakta’ kalamazsınız, kesinlikle 90’ların ‘Süper Simo’su daha kaygısızdı ve daha az sorumluluğu vardı, hayatta pek çok şey oluyor ama her zaman yeniden kalkıyorsunuz”.

Neden ‘Yıldızlarla Dans’a katılmaya karar verdiniz? ”Peron’un da orada olduğu ‘Maskeli Şarkıcı’yı yaptığımda ama bunu bilmiyordum çünkü o Venedik Şövalyesiydi, ben de Yıldız’dım, Milly’nin perde arkasında şöyle dediğini hatırlıyorum: ‘Sizce de öyle değil mi? Artık ‘Yıldızlarla Dans Etme’ zamanı geldi ve ben de şöyle cevap verdim: ‘Bence evet ama orijinal bir fikir bulalım’. Asıl fikir Giovanni’yi de aramaktı. ‘Ballando’ya birlikte katılan ilk çiftiz, dolayısıyla bir açıdan kobay gibiyiz. Geçen yıl Selvaggia da ortağı Lorenzo (Biagiarelli, ed.) ile ‘Ballando’ya gitti, ancak o jürideydi ve kendisi de bir yarışmacıydı, bu yüzden bunu benim ve Giovanni’nin aksine çok kötü bir şekilde deneyimledi, onlar bunun yerine son derece güzel bir deneyim yaşıyorlar” .

İlerleyen yaşıyla ilişkisine dönen Ventura şöyle devam ediyor: “Yaşını saklamanın faydası yok, hiçbir anlamı yok, bütün yaşlarımı dolu dolu yaşadım, o yüzden senin yaşadığın tüm deneyimleri o yaşta yaşadığım için hiçbir fikrim yok. pişmanlık ya da pişmanlık. Miss İtalya ve Miss Universe’de yer aldım – hatırlayın – tüm yaşadıklarımı beni asla terk etmeyen bir merakla yoğun bir şekilde yaşadım. Otuz yaşında güzel bir çocuk olmakla ilgilenmiyorum, ilgilenmiyorum daha azını önemse, formda olmam yeterli, 50 yaşında gibi göründüğümü söylediklerinde zaten mutluyum. Gülümseme ve güzellik kesinlikle bana birçok kapıyı açan bir kartvizit oldu ama güzellik geçici bir şey, sonrasında yetenekli ve yetenekli olduğunuzu kanıtlamanız gerekiyor.”

“Biz sunum yapanların özgeçmişlerimizi oluşturmak için bile bedavaya çalıştığı bir dönem vardı. Bugün bunu kaç kişi yapar? Ben de çocuklarıma her zaman, onlara verdiğimiz fırsatlar ne olursa olsun, onların da bizim gibi çok çalışmaları gerektiğini söylüyorum. Ben 1987’de Rai1’de televizyonda çalışmaya başladı – Ventura’yı anımsıyor – Magalli beni ‘Domani Sposi’ye götürdü, bana karşı çok nazikti ve aynı zamanda çok ciddiydi, bunun için ona her zaman teşekkür edeceğim, o her zaman yardım eden insanlardan biri Mediaset’te ‘Le Iene’den ‘Mai dire gol’e kadar pek çok güzel şey yaptım; orada on bir bölüm kalmak zorunda kaldım ve bunun yerine üç yıl kaldım ve orada bile en zor yolu seçtim. işin içindeydim ve meydan okumayı her zaman sevdim. Pişman değilim, gerçekten isteyebileceğim her şeyi yaptım”, diye bitiriyor sunucu”.

(Alisa Toaff tarafından)