Düzce Üniversitesi’nde vizeler ertelendi

Lena

Global Mod
Global Mod
Düzce’de yaşanan 5,9 büyüklüğündeki zelzelenin akabinde kentte eğitim ve öğretime orta verilmişti. Düzce Üniversitesi’nde dersler 5 Aralık pazartesi günü tekrar başlayacak. Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nedim Sözbir imtihanların 1 hafta ertelendiğini belirterek şunları söylemiş oldu:

“İlimizde yaşanan zelzele niçiniyle üniversitemiz yerleşkelerindeki eğitim binalarında meydana gelen sıva çatlağı, kısmi asma tavan hasarları üzere küçük çaplı tamiratlar tamamlandı. Üniversitemizde eğitim ve öğretim faaliyetleri 5 Aralık’ta örgün (yüz yüze) olarak başlayacaktır. Öğrencilerimizin motivasyonunun olumsuz etkilenmemesi ve orta imtihanlara (vize) daha düzgün hazırlanabilmeleri emeliyle 2022-2023 eğitim-öğretim yılı güz yarıyılı orta imtihan tarihleri bir hafta daha ileri alındı. İmtihanlar 12-18 Aralık tarihleri içinde yüz yüze yapılacak. Öncelikle güvenliğinizin bizim için her vakit en değerli öge olduğunu bilmenizi istiyoruz. Hepinize geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, imtihanlarda ve eğitim hayatınızda muvaffakiyetler diliyoruz” dedi.