Dokuzuncu solo albümü 'Visions' 8 Mart'ta çıkıyor

Actinopteri

New member
8 Mart Norah Jones – dokuz kez Grammy ödüllü şarkıcı, söz yazarı ve piyanist – yayınlanacak 'Visions', dokuzuncu albümü stüdyoda solist olarak. Yapımcı ve multi-enstrümantalist Leon Michels ile bugün sunulan işbirliği albümün baş teklisi 'Running'in resmi videosu. Şarkı Jones ve Michels tarafından ortak yazılmıştır ve vokal, piyano, gitar ve basta Norah, davul ve bariton saksofonda ise Leon yer almaktadır. Jones da açıkladı Kuzey Amerika tur tarihleri 6 Mayıs'ta Boston'da (MGM at Fenway) başlayacak ve Washington DC (The Kennedy Center, 13 Mayıs), Brooklyn (Paramount Theatre, 16-17 Mayıs) ve Manhattan'da (Apollo Theatre, 19 Mayıs) konserleri kapsayacak 2024 baharı .

Bilet ön satışları bugün başlayacak ve genel satışlar 25 Ocak'ta başlayacak. Visions, Norah Jones'un dokuzuncu stüdyo albümü; dokuz Grammy Ödülü sahibi sanatçının özgürlük, dans etme, işleri doğru yapma ve yoluna çıkanı kabul etme duygusunu anlattığı 12 şarkıdan oluşan canlı ve neşeli bir albüm. hayat beraberinde getiriyor. Bu, Norah Jones'un 2020 salgınının başlangıcında piyasaya sürülen ve o dönemin pek çok karanlık duygusunun habercisi olan orijinal şarkılardan oluşan son albümü “Pick Me Up Off The Floor”un yin'inin yang'ı.

“Albüme Visions adını vermemin nedeni şu: gece yarısı birçok fikir geldi ya da uyumadan önceki o anda ve 'Running' yarı uykuda olduğunuz ve irkilerek uyandığınız anlardan biriydi: Kafamda bir melodi ve bazı sözler dolaşıyordu ve bunları sesli notla kaydettim ” diyor Norah Jones. “Şarkıların çoğunu aynı şekilde yaptık: Ben piyano ya da gitardaydım, Leon davul çalıyordu ve biz sadece doğaçlama yapıyorduk. Leon'la aramdaki saflık hoşuma gidiyor, kulağa biraz garip ama aynı zamanda biraz duygulu geliyor çünkü bu oradan geliyor ama aynı zamanda çok da rafine değil.”

Leon Michels, Sharon Jones & The Dap-Kings'te saksafon çaldı ve Lee Fields & The Expressions, Dan Auerbach'ın grubu The Arcs, the Menahan Street Band ve kişisel projesi El Michels Affair ile performans sergiledi. Michels ve Jones ilk olarak “Can You Believe” single'ında işbirliği yaptı ve daha sonra 2021'deki I Dream of Christmas albümünde birlikte çalıştı. Visions'ta ayrıca trompetçi Dave Guy, basçı Jesse Murphy ve davulcular Brian Blade ve Homer Steinweiss'in katkıları da yer alıyor.