Diyabet programı eğitim platformu açıldı

Lena

Global Mod
Global Mod
Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafınca yapılan açıklamaya göre; Tip 1 diyabet tanısı bulunan yaklaşık 23 bin öğrenci, okul ortamında kan şekeri ölçümü ve insülin tedavisi için takviyeye muhtaçlık duyuyor. Bu niçinle okul yöneticileri, öğretmenler ve çalışanlarının diyabet konusundaki farkındalığı ehemmiyet taşıyor. Diyabetli çocukların okulda inançlı bir biçimde vakit geçirmelerini sağlamayı, başta öğretmenler olmak üzere tüm okul çalışanlarına eğitim vermeyi amaçlayan platform için yeni görüntüler da hazırlandı. Bunun yanında şimdiye kadar yapılmış belgeseller ve çalışmalardan da faydalı olabilecekler platforma eklendi.

TÜM OKUL ÇALIŞANI EĞİTİMLERİ TAMAMLAYACAK
Çevresinde diyabetli kimse olsun olmasın, siteyi ziyaret eden her insanın faydalı bilgilere ulaştığını belirten Ulusal Eğitim Bakanı Mahmut Özer, “Platformdan eğitim alan okul çalışanı, diyabetli çocukların okul hayatı boyunca sıhhatlerinin korunması ve kendilerini inançta hissetmeleri için kıymetli bilgiler ediniyor. Birinci etapta tip 1 diyabetli öğrencisi olan öğretmenler ve tüm okul işçisinin eğitimlerini tamamlaması sağlanacak. daha sonraki etapta öğretmen, okul hemşiresi yahut okul işçilerimiz için hazırlanan Okulda Diyabet Programı Eğitim Platformu’ndaki eğitim modülünü muvaffakiyetle tamamlayan her insanın iştirakçi dokümanı almasını hedefliyoruz” dedi. Özer; tüm veli, öğretmen ve okul yöneticilerini platformu kullanmaya davet etti.

ÖĞRETMENLER EĞİTİM DOKÜMANI ALABİLİYOR
Acil durumlarda nasıl hareket edilmesi gerektiği ve mecburî bilgilere dair kaynak oluşturulan platformda öğretmenler, 1, 2 ve 3’üncü düzey eğitimlerini tamamlayarak “Okulda diyabet Programı Eğitim Belgesi” alabiliyor. Okulda Diyabet Programı Eğitim Platformu’na https://okuldadiyabet.meb.gov.tr/ adresinden ulaşılabiliyor.