Costanzo, bugün cenaze töreni: Piazza del Popolo’da binlerce kişi

Actinopteri

New member
24 Şubat Cuma günü 84 yaşında hayatını kaybeden Maurizio Costanzo’ya bugün Roma’da son veda. Cenaze törenleri, tabutun uzun alkışlarla karşılandığı Sanatçılar Kilisesi’nde kutlandı. Ön sırada çiftin oğlu Gabriele ve Costanzo’nun diğer iki çocuğu Camilla ve Saverio ile birlikte gelen Maria De Filippi.


Ayrıca oku


Gazetecinin diğer arkadaşları ve meslektaşları da hazır bulundu. Bunlar arasında Mediaset’in CEO’su Piersilvio Berlusconi, Napoli’nin başkanı Aurelio De Laurentiis ve Amadeus ile eşi Giovanna, Pino Insegno, Carlo Conti, Mara Venier, Christian De Sica ile Silvia Verdone yer alıyor. Ama aynı zamanda Mediaset başkanı Fedele Confalonieri, Giorgio Panariello, Ultimo, Alex Britti, Vladimir Luxuria, Lele Mora, Gerry Scotti, Massimo Lopez, Emanuele Filiberto di Savoia, Pio ve Amedeo, Rocco Papaleo, Ricky Tognazzi, Simona Izzo, Lorenzo Mieli , Paolo Sorrentino, Lorella Cuccarini, Silvio Testi, Simona Ventura ve diğerleri. Costanzo’nun büyük bir hayranı olduğu Roma ekibi tarafından gönderilen sarı ve kırmızı çiçeklerden oluşan tacın öne çıktığı birçok çiçekli haraç.

Cumartesi ve Pazar günleri cenaze evinin kurulduğu Campidoglio’dan yola çıkan cenaze alayı, başkentin sokaklarından geçerek Costanzo’nun yaşadığı ve çalıştığı Prati semtine de ulaşan uzun bir yolculuktan sonra kiliseye ulaştı. Sanatçılar Kilisesi yakınında, geçidi koruyan bariyerlerin arkasında, kötü havaya rağmen bu sabah gelmeye başlayan yüzlerce insan kalabalık. Kiliseye giremeyecek olanlar için kilisenin yanına dev ekran kuruldu.

Bariyerler, konukları sıradan vatandaşlardan ayırır. Kilise bahçesine beyaz ve sarı ağırlıklı onlarca çelenk yerleştirildi. Kürk mantolu zarif bir bayan bize “Biz Mauritius halkıyız” diyor. “Hepimiz ona bir şeyler borçluyuz.” Ayrıca ebeveynleri eşliğinde okulu asan genç ve yaşlı çok sayıda turist var.