‘Çiçekler’ Özer’i ziyaret etti

Lena

Global Mod
Global Mod
Türk öğrencilerle bir arada ortalarında Suriyeli ve Afgan çocukların da bulunduğu birinci ve ortaokul öğrencilerinden oluşturulan koro, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı aktiflikleri çerçevesinde Ankara’da Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası (CSO) tarihi salonunda Doç. Dr. Aylin Şengün Taşçı idaresinde ‘Aynı Bahçenin Çiçekleri’ isimli bir konser gerçekleştirecek.

‘GÜZEL OLAN SİZLERİN BİR ORTAYA GELMESİ’
Konser için aileleriyle bir arada İstanbul’dan Ankara’ya gelen çocuklar, Ulusal Eğitim Bakanı Mahmut Özer’i ziyaret etti.

MEB Başöğretmen Salonu’nda gerçekleşen kabulde çocukları Bakanlıkta ağırlamaktan memnunluk duyduğunu belirten Ulusal Eğitim Bakanı Mahmut Özer, “İki aydır ağır biçimde çalışıyorsunuz. Çok daha yakın temas sağlayarak bu biçimde hoş bir koro oluşturdunuz. Bu koronun daimi olmasını dilerim. Farklı vilayetlerde giderek büyüyen bir projenin birinci nüvesi olmasını diliyorum. Umarım, yarın epey hoş bir program gerçekleştirirsiniz. Hoş olan, sizlerin bir ortaya gelmesi. Bunun gerçekten birbirini tanıma, kültürlerin bir ortaya gelmesi, barışın, kardeşliğin tüm dünyada daim olması için kıymetli bir inisiyatif olduğunu düşünüyorum. Mütevazı şeyler, fazlaca küçük üzere görünse de insanların hayatını değiştirebilecek, kalıcı projelerdir” diye konuştu.

ÖZER, ÇOCUKLARI TEBRİK ETTİ
Çocukları çalıştıran Aylin Şengün Taşçı’ya, korodaki öğrencilerin okullarında vazifeli yönetici ve öğretmenlere, çocuklara ve emeği geçen herkese teşekkür eden Bakan Özer, dün de İstanbul’da bir aktifliğe katılarak barış iletileri verdiklerini anımsattı. Özer, “Çocuk demek; emek demek, kardeşlik demek, iyilik demek, gelecek demek, barış demek. Sizin bu etkinliğinizin de bu bağlamda fazlaca manası olduğunu düşünüyorum. Çocuklarımız bir ortada geleceğe barışla, umutla ilgili bildiri gönderiyorlar” diyerek çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutladı.

Konuşmaların akabinde çocuklar küçük bir müzik dinletisi gerçekleşirdi. Dinletiyi epey beğendini belirten Özer, çocukları tebrik etti. Bakan Özer, iştirakçilere günün anısına ikram takdim etti, hatıra fotoğrafı çektirdi.