“Chiara'yla baş edemedik”

Actinopteri

New member
“Çok zor 3 yıl geçirdik. Maalesef dayanamadık”. Belve'de Francesca Fagnani ile yaptığı röportajda Fedez duygulandı ve gözyaşlarını tutamadı. Chiara Ferragni ile evlilik krizi.

“Ağlamak istemedim… Rakamlarımızın etrafında her zaman bir komplo var, sanki her şey bir hesapmış gibi. Hatta hastalığımı istismar edip ondan kazanç sağladığımı söyleyecek kadar ileri gidenler bile var. “diyor Fedez.

Rapçi, “Şu anda ihanetlerden bahsediyoruz, ilişki kurabileceğim bir kızdan bahsediyoruz. Bazı şeylerin herhangi bir doğrulama olmadan söylenmesinin bu kadar hafif olmasına hayret ediyorum” diyor. Sanatçı, “Hiçbir kanıt olmadan böyle bir şey söylemek meşru mu? Takıntıyı ve medyanın teşhirini anlıyorum ama bu bir gerekçe olamaz. Daha ileri gidelim…” diyor sanatçı. “Ne olursa olsun, Chiara her zaman çocuklarımın annesi olacak ve hayatımdaki en önemli kadın olacak aşkın ilerleyip ilerlemeyeceğine bakılmaksızın. Umarım iklim çocuklarımızın iyiliği için rahatlayabilir.”

Chiara Ferragni ile Balocco davasına kadar uzanan kriz

“Beni karıma gerçekten bağlayan şey neydi? Dürüst? Seks. Sahip olduğum bağlantı… Ben… nadiren deneyimledim. Eşim profesyonel olarak bana bazen hayır demeniz gerektiğini öğretti. Zengin olmuş fakir bir adam olarak her zaman evet derim. Benden X Factor'a katılmamı istediklerinde hiçbir rapçi TV'ye çıkmaya istekli değildi: 'Bana çok para veriyorlar, neden hayır diyeyim ki?'. Etrafındaki insanlara gözlerini açmaya çalıştım. Bazen başardım, bazen başaramadım. Bizi bir araya getiren tek proje “The Ferragnez” dizisiydi. Geri kalanı için mesele su geçirmez bölmelerdi.”

Balocco pandoro vakası ilişkiyi etkiledi mi? Fedez, Chiara Ferragni'nin hayır işleri nedeniyle açtığı davaya atıfta bulunarak “Evet, evet, evet” diyor. “Hikâyeyi her şey ortaya çıkınca keşfettim ve pek de iyi karşılamadım. Tepeden tırnağa kontrol edilmiş bir temelim var. Hukuki meselenin esasına girmek istemiyorum ama Chiara hakkında bir şey söylemek gerekirse. Her zaman onu savunmak istemişimdir. Bu meseleyi benim üstlendiğim doğru, biz Ferragnez olmayı seçtik…”.

“Chiara'nın yaptığı hata”

“Bu durumda yapmadığım bir şeye cevap verememek beni kötü hissettirdi. Cevap vermek için her şeyi başka birinin halletmesini beklemek zorunda kaldım. Kendimi hemen savunurdum, bambaşka şeyler yapardım“, diyor, etkileyicinin benimsediği strateji hakkında bir görüş ifade ediyor.

“Fakat zor bir ortamın oluşmasına katkıda bulunsa da evliliğin sona ermesinin nedeni bu değildi. Chiara durumu daha iyi halledebilirdi, herkes kötü niyeti görüyor: Kötü niyetin olmadığından eminim. Tüm sorumluluğu almayı seçti, sorumlulukların tamamının kendisine ait olmadığını açıklamalıydı ve açıklamalıydı. Yöneticiler bile mi? Tek bir yöneticiden, yalnızca bir tane.”

Sosyal medya ve çocuklar

İki karakterin sosyal ağlarından çocukların yüzlerini gösteren fotoğraflar kayboldu: “Bu sefer Chiara'dan çocukların yüzlerini yayınlamamasını istedim.. Çocuklarımı kendimden koruyorum, böyle bir zamanda onlara zarar vermek istemiyorum. Çocuklarımla ilgili şeylerin yanlış yorumlanmasına izin veremem. Pek çok kişi bizi çocuklarımızın hayatlarını 'yemekle' suçlasa da iyi bir baba olduğuma inanıyorum. Beğenin ya da beğenmeyin, ebeveynlerin çocukları için travma olduğuna inanıyorum. Onlar için daha az kötü olmayı umuyorum.”

Fedez çıplak, cevaplar

“Ruh halim dalgalanıyor, fırtınada sakin kalmayı öğrendim. Kendimi geri tutmayı sevmiyorum ve bu yüzden buradayım. Kaos olumsuz bir değer değil, ancak ara sıra bir miktar düzen sağlanması gerekiyor”, diyor Fedez, röportajın 'ön hazırlık' aşamasında.

“Gücüm mü? Lanet olsun şeffafım. Benim kusurum mu? Dürtüsellik, kötü oluyorum. Sanırım çok gençken çizgiyi aştım ve politikaya karşı inatçı oldum. Sevilmek ya da nefret edilmek umurumda değil, işime yarıyor Ancak bölücü bir karakter olarak. Fikirlerimin özgürlüğünü asla bir şeye değişmedim. Geçmişte beni en çok karakterize eden duygu kırgınlıktı. Bugün merak beni karakterize ediyor. Geçmişte 'aklımda savaş' vardı ', Bir düşmanım olması gerekiyordu. Umarım bugün artık buna gerek kalmaz” diyor rapçi.

Rozzano'da çocukluk ve ergenlikten bahsediyoruz: “Banliyö homologasyonunun olduğu, saygı duyulması gereken standartların olduğu bir yerden geliyorum. Sokaktan gelenlerin hepsi sokak için yaratılmamış: Av olanlar da var, yırtıcı olanlar da, av olan bendim. Saygı duyulmayı öğreniyorsun ama yine de seni dövüyorlar. Yeterince sahibim.”

Fedez sanat okulunu bitirmedi: “Hayatım bu şekilde geçti, pişman değilim.” Ergenlik döneminde uyuşturucu da vardı: “Bir yıl sürdü, sonra bıraktım çünkü 18 yaşında bileklerimi keserek intihara kalkıştım. Uyuşturucuya bulaşmak kolaydı, kurtulmak da zordu. Annem ve babamın yardımıyla ve diğer insanlar için bunu aştım, benim için bu 10 yaşam önce olmuş bir şey.”

Rap, başarı, Luis Sal

Rap ile başarı gelir: “Başınız dönmeye mahkumdur, herkesin başına bir parça her şeye gücü yettiği yanılsaması gelir. Şansım şu ki, kendimi pek fazla düşünmüyorum: Kendime verdiğim değeri vermedim. Piyasada bir güvensizlik sorunu vardı. Şimdi bu biraz daha az oluyor.” O zamanlar 'meslektaşlarım' ile yaşanan anlaşmazlıklar beni hoşnutsuzluğa sürüklemişti. Bana saldıranlar belki de bana imzalamadığım sözleşmeleri teklif eden kişilerdi. Cosimo (Guè, ed.) beni işe aldığını söylüyor ama ben zaten ünlü. …”. İş konuşuyoruz: “2023'te şirketimin değeri 70 milyon euro olacak ve işin başında annem var”Benim gibi 'çalışılmış' bir kişi değil. Ticaretini siperlerde öğrendi.”

Fedez, ilişkinin dağılması ve kesintiye uğraması öncesinde Luis Sal ile birlikte oluşturduğu Muschio Selvaggio podcast'i ile macerasına son verdi. “Luis Sal'ı özlüyor muyum? Hayır, kendimi kötü hissetmeme neden olan hoş olmayan şeyler oldu. Chiara da kötü hissetti. Kendisi çok, çok, içtenlikle sevdiğim biri. Karşı tarafta da aynısı oldu mu bilmiyorum. Gelecekte yalnız kalmayı öğrenmem gerekecek, şu ana kadar bunu nasıl yapacağımı öğrenemedim.”

Hastalık

“Kanserle başıma korkunç bir şey geldi. 2 yıldır ölüm korkumu kaybettim, çok zor. Ölmekten korkmuyorsanız hayata değer vermiyorsunuz. Ama artık bunu düşünmeyi bıraktım”, pankreas kanseriyle ilgili bir soruya yanıt olarak diyor.

Ayrıca okuyun