Big Mama ve Domenica In'deki hastalık, kanserle mücadele: “Ben kahraman değilim”

Actinopteri

New member
“Kanser benim için açılıp kapanan bir parantezdi.” Bugün Domenica In'e konuk olan Big Mama, Mara Venier ile yaptığı röportajda hastalıkla ilgili soruları yanıtlıyor. Şarkıcı, lenfoma nedeniyle kemoterapi döngüleri geçirdi. “Başlangıçta senden daha çok başkalarını rahatsız eden şeylere odaklanıyorsun. İlk başta saçlarını kaybedeceğini düşünüyorsun… Hastalığı öğrendiğimde değişeceğimi bildiğim için ağladım. Sonra hastalık sırasında öncelik şarkıcı, ayaklarının yere sağlam basması, net olması gerektiğini söylüyor.

“Ölümü düşünmüyordum, kemoterapiyi düşünüyordum çünkü hedefim Milano'ya, stüdyoya dönmekti. Müzik yapmaya geri dönmek için iyileşmem gerekiyordu. Kanser benim için açılıp kapanan bir parantezdi. Ben' Ben bir eroin değilim, sadece bir sayıyım: Ben bunu yapan bir insanım, çok mutluyum çünkü hayatımı geri aldım”, diye ekliyor.

“Başkalarının iyiliğini kendi iyiliğimin önüne koyardım, bakış açımı değiştirmeye başladım: Marianna'yı merkeze, diğerlerini de etrafıma koymaya başladım”, diye açıklıyor.