Benigni ‘Rapor’a açtığı davayı geri verdi, mahkeme suçun ortadan kalktığını açıkladı

Actinopteri

New member
“Melampo Cinematografica Srl’nin kendi başlarına ve hissedarları olarak Messrs Nicoletta Braschi ve Roberto Benigni’nin yararına, dün Roma Mahkemesi VII. Doktorlar Giorgio Mottola ve Sigfrido Ranucci aleyhindeki bekleyen duruşma”. İki oyuncunun avukatı Michele Gentiloni Silveri bunu bir notla iletiyor.

“Rapor” programının 10 ve 17 Nisan 2017 tarihlerinde Papigno film stüdyolarının hikayesiyle ilgili olarak müvekkillerimin itibarını ciddi şekilde zedeleyen asılsız haberler yayılmıştır. Roma, Drs. Mottola ve Ranucci’yi ağırlaştırılmış hakaret suçundan mahkemeye çıkarmıştı”, diye açıklıyor avukat.

“Soruşturma sırasında sanıklar, Braschi Bey ve Benigni hakkında yayılan yanlış haberleri düzelttikleri ve rahatsız edici servisin etkilerinden pişmanlık duydukları bir basın açıklaması (buraya eklenmiştir) yayınladılar. Basın açıklamasını kabul ettikten sonra, müvekkillerim karar verdi. davayı ertelemek ve böylece hükmü ortadan kaldırmak”, diye bitiriyor Silveri.

Sigfrido Ranucci ve Giorgio Mottola tarafından imzalanan düzeltme basın açıklamasında şunları okuyoruz: “Raporun 10 ve 17 Nisan 2017 bölümlerine atıfta bulunarak, Nicoletta Braschi ve Roberto Benigni’nin yalnızca kişisel fon kullandığını kabul ediyoruz. Papigno’nun stüdyoları ‘Hayat güzeldir’, ‘Pinokyo’ ve ‘Kaplan ve kar’ gibi şaheserler yaratma fırsatı verdi. Nicoletta Braschi ve Roberto Benigni, bu vesileyle yapılan büyük yatırımın büyük bir bölümünü geri almayı başardılar Papigno stüdyolarının satın alınması ve yeniden yapılandırılması”.

En son filmleri “Nicoletta Braschi ve Roberto Benigni’nin 2005 yılında Papigno’nun stüdyolarını o dönemde özel olarak yönetilen, sektör lideri bir anonim şirket olan Cinecittà Studios’a sattıkları” adlı filmin yapımının sonunda – gazetecilerin serbest bırakılmasına devam ediliyor. “Rapor” – Cinecittà Studios tarafından satın alındığı andan itibaren, Nicoletta Braschi ve Roberto Benigni’nin Cinecittà Studios’un müteakip yönetiminde artık herhangi bir sorumluluğu yoktur”.

Ranucci ve Mottola daha sonra şunların altını çiziyor: “Benigni ve Braschi’nin Papigno’nun stüdyolarını yeniden yapılandırmak için kamu finansmanını kullandığını hiçbir zaman söylemedik: Rapordan sonra herhangi bir yanlış anlama ortaya çıktıysa üzgünüz ve bu ek açıklamaların Nicoletta Braschi ve Roberto’ya izin vermesinden memnunuz. Benigni, bize karşı girişilen yargısal girişimlerden vazgeçsin” dedi.