Belen ve Spinalbese, kızlarıyla ilgili sosyal tartışma: suçlamalar ve yanıtlar

Actinopteri

New member
Belen Rodriguez ile Antonino Spinalbese arasında, kızları Luna Mari’nin velayeti için Instagram’da dün başlayan ve Arjantinli şov kızı tarafından akşam dava tehdidiyle ‘kapatılan’ toplumsal suçlamalar Luna, diğer oğlu Santiago, eski kocası Stefano De Martino ve yeni ortağı Elio Lorenzoni ile birlikte Arjantin’e gitmesinden kısa bir süre önce.

Her şey Noel’in ertesi günü Belen’in, eski kuaförün tüm Noel tatili boyunca kızının yokluğundan yakındığı bir dizi ‘patlama’ paylaşımının ardından başlamasıyla başladı. Sunucunun öfkesini ortaya çıkaran paylaşımlar, Instagram hikayelerinde eski partnerine atıfta bulunarak şunları yazdı: ”Kamuoyunun gözü önünde İtalyan halkına kurban gibi gösterilmeye çalışılan özel amaçlı paylaşımlar ve hikayeler gördüm. , hâlâ beni kötü duruma düşürmeye çalışıyor.”

”Erkeklere her zaman saygı duydum, hiçbir şeyi yasaklamadım ve sen de bunu çok iyi biliyorsun” diye devam etti. Beni yetiştiren kişiyi yıl boyunca kızına bakmaya davet ediyorum. Sadece Noel Gününe odaklanmayın. Sevgiye sadece Noel arifesinde değil, her zaman ihtiyaç vardır. Peki altını çizmek istedim. Ve sizi benden bir daha asla kamuya açık olarak ama özel olarak bahsetmemeye davet ediyorum, aksi takdirde gerçeği bir kez daha açıklamak zorunda kalacağım. Artık bunu yaparken hiçbir sorunum yok”.

Ancak Belen’in patlaması bununla bitmedi: ”Ve unutmayın ki, başka bir hikayesinde minnettarlığın hayatta harika bir şey olduğunu yazmıştı. Bunu aklınızda tutun ve ayaklarınızı yere sağlam basın. Çünkü son günlerde gazetelerin ön sayfalarını işgal eden çeşitli haberlerde gördüğünüz gibi tevazuyu kaybederek kaçarsanız, kendinize çok ama çok kötü bir şey yapmış olursunuz”. Spinalbese’nin cevabı gecikmedi: ”Ben de ‘dilenci’ olabilirim ve bundan gurur duyuyorum çünkü sağlıklı değer ve ilkelere sahip, sahip çıkmaya hazır bir insanım (kızım, ed.) 24 hayatımın geri kalanı boyunca günde birkaç saat. Yakın ya da uzak olmanın ne demek olduğunu, onları ne kadar özlediğinizi ancak çocuğu olanlar anlayabilir ve ben bu bayram günlerinde kızımı ne Noel arifesinde ne de Noel’de göremedim ve sanki yarın olacakmış gibi. Yetmez, onayım olmadan geziye çıkacağım” dedi. Belen’in eski eşi, ”Ebeveyn olmak, bakıcılardan, şoförlerden, servis elemanlarından faydalanmak, diğer tüm akrabaları ya da yeni refakatçileri babanın huzuruna tercih etmek anlamına gelmiyor” diye konuştu.

Bu noktada Arjantinli şov kızı artık bizi görmedi ve zehirli bir paylaşımla tartışmayı kesin olarak kapattı: ”Sevgili Bay Antonino, beni her zaman farklı kılan bir şey varsa o da hiçbir zaman hiçbir şeyden saklanmamış olmamdır. Her zaman her şeyi güneşin altında yaptım, hatta belki de çok fazla, İtalyanlar beni 15 yıldır tanıyorlar ve bunu biliyorlar, hatta benden yargıları ve önyargıları bile korkmadan alıyorlar, kesinlikle sana yalan söylemeye başlamayacağım, bana nezaket göster. Tehditler çok ciddidir ve bir hakimin dikkatli denetimini gerektirmektedir. Annelerle şaka yapmayın çünkü bizi korkutursanız çocuklarımız her şeyi algılar. Şimdi telefonu beklemeye alıp huzur içinde Arjantin’e gideceğim. Umarım seni savunacak iyi biri vardır çünkü kendimi kaybettim. Yalanların bacakları kısadır! Hatırlamak! Mahkemede görüşürüz. Yeter artık, çok önemli, bunu yaptım çünkü artık kimsenin beni yeraltına göndermesine izin vermiyorum, artık evinize dönün”, ‘Sigarayı bırakın’ ve ‘İşinize gidin’ hashtag’leriyle.

Spinalbese, kısa bir süre sonra Instagram’daki paylaşımının altına şunu yazdı: ”Kendimi ilk kez medyaya ifşa ettiğim için çok utanıyorum, öfke olmalı, birçok şey olmalı – ama kızım bunda kaybedecek ve ben izin verdim ama asla rastgele şeyler yapmam, şu andan itibaren değişen geleceğini düşünmek zorundayım, çünkü iki ‘yetişkin’ insan sorunlarını baş başa çözemediler ama çaresizlik beni buna sürükledi ve inanıyorum ki bu benim için yeni bir başlangıç, umarım çılgınca durumlara zorlanan tüm babalar için de öyle olur. Kusura bakmayın” diyerek sözlerini tamamladı.

Evliliğin uzmanı ne diyor

‘Sosyal’ anlaşmazlık, ayrılıktan sonra çocuklarını idare etmekte zorlanan VIP çiftlerin dahil olduğu son vakadır. Olaylar sıklıkla televizyon ve gazetelerde yer alırken, çoğu durumda bedelini çocuklar ödüyor.

Adnkronos’un başkanı avukat Gian Ettore Gassani, “Aile içi şiddetin en kötü biçimlerinden biri, çekişme veya intikam nesnesi haline gelen çocukların sömürülmesidir ve bu ne yazık ki İtalya’da her gün yaşanıyor” diyor. İtalyan evlilik avukatları derneği (Ami). ”New York ve Strazburg’un uluslararası sözleşmelerinde yer alan ve İtalya’nın ortak yasayla onayladığı gibi, her iki ebeveynle de ilişki kurma hakkına sahip olan çocukların yönetimi konusunda savaşa girmeye gerek yok. velayet – diye açıklıyor – Ne yazık ki, kültürel açıdan ülkemiz henüz hazır değil ve çoğu zaman iki ebeveynden biri, ‘savaş ganimeti’ haline gelen çocuklarının efendisi olduğunu düşünüyor.

Gassani’ye göre ”İtalyanlar, çocukların nesne değil insan olduğunu düşünerek tartışmayı ve ayırmayı öğrenmeli”. Evlilik avukatları başkanı, bu anlamda yardımın okuldan da gelebileceğini öne sürüyor ve “iki ebeveynliliği” öğretiyor çünkü kendisi, çocukların “hem ebeveynlerle hem de kendi aileleriyle ilişkilerini sürdürmeleri gerektiği” sonucuna varıyor.

Ayrıca okuyun