Bakan Özer maskesiz birinci günü kıymetlendirdi

Lena

Global Mod
Global Mod
Uzun bir müddetden daha sonra öğrenci ve öğretmenlerin birinci sefer maskesiz okula gittiğini söyleyen Ulusal Eğitim Bakanı Mahmut Özer kelamlarına şu biçimde devam etti:

ÖĞRENCİLER VE ÖĞRETMENLER BU GÜNÜ BEKLİYORLARDI
“Dün Cumhurbaşkanımızın Sıhhat Bilim Konseyi ile yaptığı açıklamayla kapalı yerlerde maske kullanma zaruriliği kaldırıldı. Bugün biz de birinci defa 18 milyon öğrencimizin, 1,2 milyon öğretmenimizin ve öteki idari işçimizin okul binasında bulunduğu vakit maske kullanma zorunluluğunu ortadan kaldırdık. Öğrencilerimiz fazlaca rahat bir biçimde okullarına gittiler, okullarında bir gün geçirdiler. Olağan öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz için farklı bir tecrübe oldu. Alışkanlıkları terk etmek kolay değil. Öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz, uzun müddettir bugünleri bekliyorlardı. Öğretmenlerden öğrencilere tüm eğitim topluluğuna katkılarından dolayı teşekkürler.

KARARLILIĞIMIZ KATKI SAĞLADI
Yeni eğitim-öğretim yılına yüz yüze devam etme kararlılığımız bu noktalara gelinmesine katkı sağladı. Bu eğitim-öğretim yılını kesintisiz biçimde sıhhat kurallarına uyarak devam ettirmenin gururunu taşıyoruz. Ülkemiz, epey büyük bir güç kazandı. Öbür olağanüstü şartlar olduğu vakit artık şunu gördük: Gerekli tedbirleri alarak okullarımızı açık tutabiliriz. Okullar her vakit her olağanüstü şartta birinci açılması, en son kapatılması gereken yerlerdir.”