97 yaşındaki aktör Dick Van Dyke trafik kazası geçirdi

Actinopteri

New member
Bir Hollywood efsanesi için trafik kazası: 97 yaşındaki Dick Van Dyke, Malibu, California’nın ıslak sokaklarında Lexus arabasının direksiyon hakimiyetini kaybetti, kısa bir süre önce yağmur suları altında kaldı ve bir kapıya çarptı. Haber, “Tmz” sitesi tarafından bildirildi.

Polis, yaralı ve kanlar içinde, Disney filmi “Mary Poppins”te (1964) neşeli şarkı söyleyen baca temizleyicisi Bert rolüyle ünlü Amerikalı aktörün yalnızca “hafif yaralar” aldığını bildirdi. Acil tıp doktorları tarafından olay yerinde tedavi edildi ve daha sonra bir arkadaşı tarafından eve getirildi. Polisin, yaklaşık 100 yıllık statüsü nedeniyle ehliyet sınavına tekrar girmesi için Motorlu Taşıtlar Dairesi’ne belgeler sunduğu bildirildi.

Van Dyke’nin Hollywood kariyeri film, televizyon ve sahnede yetmiş yılı aşkın bir süredir. Övgüleri arasında Altın Küre, Tony ve Grammy var. Kariyerinin zirvesine altmışlı yıllarda ulaşmış olsa da, Norman Jewison’ın “The Art of Loving”, Byron Paul’un “Commander Robin Crusoe” ve Ken Hughes’un “Citty Chitty Bang Bang” gibi filmlerinde başrol oynayarak televizyon dizilerinde yer aldı. hit TV dizisi ‘The Dick Van Dyke Show’, geçen ay Van Dyke, Fox’un ‘The Masked Singer’ şarkı yarışmasında sahne alan en yaşlı yarışmacı olarak bir kez daha televizyon ekranlarına çıktı ” (The Masked Singer).

Aktörün kendini ilk kez tehlikede bulması değil. 2013 yılında California otoyolunda yanan bir arabadan kurtarıldı: o olayda da ciddi şekilde yaralanmadı. Daha sonra mizahi bir şekilde yanmış arabanın bir fotoğrafını tweet’ledi ve “Jaguar’ı çok düşük fiyatlarla satılık ikinci el!” başlığıyla paylaştı.

O zamanlar 84 yaşındaki aktör Craig Ferguson ile 2010 yılında yaptığı bir röportajda, sörf tahtasında uyuyakaldıktan sonra sürüklendiği bir olayı hatırladı. “Mary Poppins”ten bir sahne olabilecek bir olayda: Bir grup dost yunusun tahtasını kıyıya doğru itmesine yardım ettiğini söyledi.