Tunus'un El Jem kentindeki Santa Sofia Akademisi'ne müzik ve ayakta alkış

Actinopteri

New member
Tunus'taki El Cem Roma Amfi Tiyatrosu'nda sergilenen Santa Sofia Akademisi dün gece ayakta alkışlandı.

Festival International de Musique Symphonique d'El Jem'in konuğu olan orkestra, İtalyan Operası'na adanmış programı büyük bir sessizlik içinde dinleyen bini aşkın seyircinin alkış ve ilgisini çekti.

Konser, İtalyan müzik yeteneğini yurtdışında tanıtmayı amaçlayan bir proje olan 'Suono Italiano'nun bir parçası olarak İtalyan Ulusal Müzik Komitesi (Cidim) tarafından tanıtıldı. Tunus'ta Tunus'taki İtalyan Kültür Enstitüsü'nün işbirliğinden ve Kültür Bakanlığı'nın katkılarından yararlanıldı. Memnuniyetini Tunus'taki İtalyan Büyükelçisi Alessandro Prunas dile getirdi: “Santa Sofia Akademisi, bu yıl İtalya'da zengin olan Festival programına mükemmel bir şekilde uyan güzel bir konserle bizi büyüledi”.

Benzer şekilde, Tunus İtalyan Kültür Enstitüsü Müdürü Fabio Ruggirello şunları ekledi: “El Jem amfitiyatrosu, DNA'sında iyi bir doz İtalya barındıran olağanüstü bir yer. Böylesine güzel bir akşama hayat vermiş olmaktan mutlu ve onurluyuz”. “Accademia di Santa Sofia ile Cidim arasındaki ilişki bir kez daha kazanan bir ilişki olduğunu kanıtladı. Kültür Enstitüsüne ve Büyükelçiliğe bu yeni iş birliği için teşekkür ediyoruz, kesinlikle Kuzey Afrika'daki müzik ilişkilerinin gelişimi için bir başlangıç noktası” diye sonlandırdı Cidim Başkan Yardımcısı ve Aiam (İtalyan Müzik Aktiviteleri Derneği) Başkanı Francescantonio Pollice.