Tom Sizemore hayatını kaybetti, oyuncu 61 yaşındaydı.

Actinopteri

New member
Aktör Tom Sizemoreen çok ‘Er Ryan’ı Kurtarmak’ta Çavuş Mike Horvath’ı oynamasıyla tanınır, 18 Şubat’ta kendisine çarpan beyin anevrizmasının ardından öldü.. 61 yaşındaki Sizemore, “kardeşi Paul ve aktörün oğulları Jayden ve Jagger’ın yanında” hastaneye kaldırıldığı “Burbank’taki Providence Saint Joseph Tıp Merkezinde uykusunda huzur içinde” öldü. Menajeri Charles Lago, bu haftanın başlarında oyuncuya yardım eden doktorların aileye Sizemore için artık umut kalmadığını bildirdiğini ve ölüm prosedürlerinin başlatılmasını önerdiğini bildirdi.

Ayrıca oku

Sizemore ilk kez 1998’de Steven Spielberg onu Tom Hanks ve Matt Damon’la birlikte Akademi Ödüllü 2. Dünya Savaşı filmi ‘Saving Er Ryan’da rol aldığında kazandı. Kariyerini değiştiren bir rol. Aslında Sizemore, Terrence Mallick’in ‘The Thin Red Line’ filminin çekimlerine başlamak üzereydi ki Spielberg onu arayıp sordu: “Terry Malick ile Avustralya’ya mı gitmek istersin yoksa ben ve Tom ile Büyük Britanya ve İrlanda’ya mı gelmek istersin? Hanks?” Oyuncu, Spielberg ile gitmeyi seçti. Ve 2018 röportajında bunun “benim için temel bir deneyim” olduğunu itiraf etti çünkü “Steven ve ekibi o zamana kadar gördüğümden tamamen farklı bir düzeyde çalışıyorlardı”. Ve ekledi, “Vizyonunun kapsamı, detaylara gösterdiği özen, şimdiye kadar hayal ettiğim her şeyin ötesindeydi.”

29 Kasım 1961’de doğan Thomas Edward Sizemore Jr., Detroit’te büyüdü. Babası bir avukat ve profesördü ve annesi bir şehir ombudsmanıydı. Sizemore 1995’te “Ben sert bir çocuktum” dedi. Sizemore’un ailesi, ebeveynleri boşanana ve çocuklar anneleriyle birlikte Detroit’e geri dönene kadar banliyölere taşındı. Sizemore, 16 yaşındayken hayatına “devam etmek istedi”. 1995’te Los Angeles Times’a “Oyuncu olmak istediğimi biliyordum” dedi. “Detroit’ten çıkmak istedim.”

Wayne Eyalet Üniversitesi’ne gittikten sonra Sizemore, Temple Üniversitesi’nden tiyatro alanında yüksek lisans derecesi aldı ve oyunculuk yapmak için New York’a taşındı. İlk molası, Oliver Stone’un kendisine ‘Born on the Fourth of July’da küçük bir rol vermesiyle geldi. Sizemore, 1990’lar boyunca Natural Born Killers, Wyatt Earp ve Heat gibi filmlerde sert adam rolleri oynadı. 2000 yılında, “The Witness’s Cold Eye” adlı TV filmindeki kaçak eski bir gangsteri canlandırdığı için Altın Küre’ye aday gösterildi. Ayrıca ‘Kara Şahin Düştü’ filminde başrol oynadı.