Skandal imgelere ait konuşan Erdoğan’dan İsveç’e ikaz: Bunu yapmazlarsa münasebetler gerilir

Seren

New member
İsveç‘in başşehri Stockholm’de bir küme terör destekçisi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a benzetilen bir kuklayı binanın önündeki direğe ayaklarından astı. Bu anın imgelerini terör örgütü PKK/YPG ile ilişkili toplumsal medya hesaplarında paylaşan küme, Türkçe altyazıyla Türkiye’yi ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı maksat alarak tehditler savurdu. Yapılan provokasyon kararı iki ülke içindeki tansiyon yükseldi.

SKANDAL OLAY, CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’A SORULDU

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Muğla’nın Fethiye ilçesinde gençlerle bir ortaya geldi. Bir genç, Erdoğan’a “Geçen günlerde İsveç‘te hain teröristler hadsizce bir hareket gerçekleştirdi. Bu çok aksiyonlar PKK, PYD’nin orada sıkışmasından dolayı mı kaynaklanıyor? Yoksa İsveç makamları bu aksiyonlara göz mü yumuyor?” sorusunu sordu

“BU TERÖRİSTLERİ BİZE VERMENİZ LAZIM”

Bu soruya Cumhurbaşkanı Erdoğan o denli cevap verdi: “Maalesef İsveç ve Finlandiya NATO’ya girme noktasında bizden ricada bulundular. Başta Stoltenberg (NATO Genel Sekreteri) düzgün bir dostumuz, düzgün bir insan. Biz de pekala dedik, kendileriyle bir ortaya geldik, konuştuk, ettik ve orada birtakım mukaveleler de imzalandı. Lakin biz kendilerine bir şey söylemiş olduk. Bak dedik, yani bize şayet sizdeki teröristleri teslim etmeyecek olursanız biz bunu aslına bakarsanız Meclis’ten geçiremeyiz. Meclis’ten bunun geçmesi için her şeydilk evvel 100’ü aşkın 130 civarında, listeleri de verip, bu teröristleri bize vermeniz lazım. Bunlar maalesef bunu yapamadılar. daha sonra başbakanları kötü bir insan değil bize bir ziyaret gerçekleştirdi. Bu ziyarette de biz kendisine basın toplantısı yaparken sizde Bülent Keneş diye birisi var FETÖ’cü, bu Bülent Keneş’i bize deport edin, verin dedik. Değişiktir onların yargısı Bülent Keneş’in bize deport edilmesini reddetti.

“DURUMA EL KOYMAZLARSA BAĞLANTILAR GERİLEBİLİR”

Bunların caddelerinde sık sık aslına bakarsan PKK’nın şovlarını izliyoruz ve kendilerini de uyarıyoruz. Lakin bütün bu ikazlara karşın ne yazık ki PKK’nın PYD’nin bu şovlarda durdurulması filan falan diye bir şey kelam konusu olmadı. Şu anda Meclis liderlerinin bize bir ziyareti kelam konusuydu. Meclis Liderimiz da bu ziyareti reddetti. Zira bunlar hala Türkiye’yi eski Türkiye zannediyorlar. Şu an prestijiyle da bu ziyaret gerçekleşmeyeceği üzere onların İsveç’te bu duruma karşı şayet bir el koymazlarsa İsveç ile münasebetlerimizi fazlaca daha gerebilir.”

“TAVRIMIZI BUNA NAZARAN BELİRLEYECEĞİZ”