Sinan Ateş’in annesi suskunluğunu bozdu: Ne koltuk hengamesi ne koltuk sevdası vardı

Seren

New member
Ülkü Ocakları eski Genel Lideri Doç. Dr. Sinan Ateş, 30 Aralık 2022’de Ankara’da uğradığı silahlı hücum kararı hayatını yitirmişti. İstanbul Büyükşehir Belediye Lideri Ekrem İmamoğlu, Sinan Ateş’in Bursa’daki babaevine taziye ziyaretinde bulunarak anne, baba ve dayısına taziyelerini iletti, acılı aileye sabır dileklerinde bulundu.

“BEN İÇİME TAŞ BASARAK OĞLUMUN TOPRAĞIYLA DURUYORUM”

Ziyarete Sinan Ateş’in annesinin kelamları damga vurdu. “Eğer adalet yoksa niçin yaşayalım? Adalet tecelli etmeli” diye konuşan acılı anne, “Ne koltuk hengamesi ne koltuk sevdası vardı ne de bu biçimde hevesi vardı… Zira rahattı başı, emindi. Kimsenin ne koltuğunda arbedesi vardı… Herkes kendi kendine gelin güvey oldu. Ben içime taş basarak ben oğlumun toprağıyla duruyorum. Benim oğlum hoş insanları yetiştirmek için insanları hoş yerlere çekmek için uğraştı. Bu mu olmalıydı kararı?” sözlerini kullandı. Acılı annenin kelamlarının kayıt altına alındığı esnada yüzünü göstermemesi dikkat çekti.


EŞİYLE DE KONUŞTU

İmamoğlu, ondan sonrasında Sinan Ateş’in eşi Ayşe Ateş ile telefonda görüştü. İmamoğlu, Ayşe Ateş’e de şunları söylemiş oldu: “Eşinizin, evlatlarınızın, sizin hukuk ve adalet arayışında yanımızda olacağınızı bilmenizi istiyorum. Burada az evvel anne ve babamıza da tabir ettim. Hem Genel Başkan’ımızın bu bahisteki hassasiyetini ve fikirlerini biliyorsunuz hem onu temsil etmek ismine birebir vakitte şahsi olarak da hukuk, adalet konusundaki kararlılığımız ismine Sinan Hoca’mızın, sizlerin hakkını, hukukunu sonuna kadar arayacağımızı ve takipçisi olacağımızı lütfen bilin. Hem bunu beyan etmek tıpkı vakitte acınızı paylaşmak için hem Sinan Hoca’mızın bütün milletimizin kalbine girdiğini, vicdanında onun için uğraş edeceğini hissettirdiğini de bilmenizi istiyorum. Sinan Hoca’mızın bu olayının, memleket ismine fazlaca sorgulanması gereken tarafları var. Hepimizin sorumluluğu. Bunu hepimizin kabul ettiğini biliniz. Biz bunları hukukla, adaletle tahlile kavuşturamazsak milletçe başımız aşağı eğilir. Zira bu cins olaylar, geçmişte de katledilen insanlarımız oldu. Çok değerli beşerler. Hala faili meçhul halinde kenarda, köşede tutuluyor. İnanın, onlar ismine hepimizin başı öne eğiktir. Sinan Hoca’mız için de başımız öne eğilsin istemiyoruz.”


“BU BİR KİŞİNİN DEĞİL, MİLLETİN SIKINTISI ARTIK”

Ayşe Ateş ise İmamoğlu’na, “Bu, bir kişinin değil, milletin sorunu artık. Herkes elini vicdanına koyacak” diye yanıt verdi.

“ADELET TECELLİ ETMEDEN İNSANLARIN YÜREĞİNE SU SERPİLMEZ”

Taziye ziyaretinin akabinde İmamoğlu, meskenin önünde bekleyen gazetecilerin sorularını yanıtladı. “Nasıl geçti ziyaretiniz? Neler konuşuldu içeride” sorusu üzerine İmamoğlu, “Dertleştik, acıyı paylaştık. Adalet tecelli etmeden olağan ki burada insanların yüreğine su serpilmez. Memleketimizin her hanesine, Sinan Hoca’mızın da onun anneciğinin, babacığının, eşinin de her hanesine adalet diliyorum. Allah, memleketimizi adaletsizlikten korusun” dedi.dı.