Sgarbi: “Bir sonraki Sanremo için Morgan ve Mogol’un Amadeus danışmanları olmasını istiyorum”

Actinopteri

New member
A San Remo, 2024’ün “hangisinde Amadeus’un yanında diliyorum müzik danışmanlığı açısından Mogul’a ek olarak Morgan da vardı. Biri şarkı sözleri için, diğeri müzik için. Hem kendisi hem de Morgan yetenek avcısı, X Factor” programında Marco Mengoni’yi keşfettiler. Kültür Müsteşarı Vittorio Sgarbi, Adnkronos ile yaptığı röportajda bunu ortaya çıkardı. Bunun yerine, festivali yeterlilik açısından kilitleyen bir ikili koymak anlamına geliyor. ile ilgili Ferragni ve Fedez olan Wanna Marchi ve Do Nascimiento çifti”.

Festivalin şefi Amadeus için ise şunları ekliyor: “Amadeus? Pippo Baudo gibi, çok iyi bir sunucu ama müzikal açıdan Fedez ve Ferragni ile değil, Mogol ve Morgan gibi insanlarla birlikte çalışması gerekiyor. ilk endüstri kültürü Rai’dir”. Sgarbi sonra yorumlar Bakan Sangiuliano’nun Mogol namı diğer Giulio Rapetti’yi müzik danışmanı olarak atama seçimi Roma Koleji manastırının. “Sadece paylaşmakla kalmıyorum, aynı zamanda mükemmel bir uyumdan doğdu, e benimle bir diyalogdan geliyorMogol beni aradı -diyor Sgarbi- Sangiuliano ile Sanremo ve popüler kültür mirasını korumamız gerektiği gerçeği hakkında konuşmak istedi. Ermenistan’da bulunan Sangiuliano’yu aradım ve bir süre sonra Mogol beni arayarak Sangiuliano’dan haber aldığını söyledi. Belli ki, takaslarından Sangiuliano’nun onu meclis üyeliğine atama fikri vardı. Dolayısıyla olay birbirine saygı duyan arkadaşlar arasındaki bu diyalogdan çıktı ve çok memnunum” dedi.

Mogol seçimi konusunda Sgarbi şunları gözlemliyor: “O büyük bir şair, büyük bir yazar, üniversitelerle diyaloğu var ki gençlere bakarak Sanremo hakkında tavsiyelerde bulunabilsin”. Ve bakanın seçimlerinin ‘entelektüel’ kalibresinde birileri tarafından ileri sürülen ‘eleştiriler’ üzerine ise kısa kesti: ‘Aren’ Entelektüel misin? Burada popüler kültürle ilgili, ve entelektüel kalitesi, Toscolano’nun Avrupa Merkezi olan Cet’te terfi etme yeteneğiyle kanıtlanıyor”. Sgarbi, “bunun fahri bir değeri var çünkü Mogol’un bakanlıkta bizimle çalışmak için gelemeyeceği açık. , ancak özellikle bir sonraki Sanremo’ya göre adresler verebilecek”.