'Sedotta e Sclerata', Roma'daki Parioli'de multipl sklerozdan bahsediyoruz

Actinopteri

New member
Gençleri bu hastalığa ilişkin her türlü ayrımcılığa ve önyargıya karşı bilinçlendirmek amacıyla tiyatro sahnesinde multipl skleroz hakkında konuşuyoruz. Libera Civitas derneği tarafından düzenlenen ve yirmi yaşındayken acıyı keşfeden Ileana Speziale tarafından güçlü bir şekilde desteklenen gösterinin adı 'Sedotta e Sclerata Gösterisi3' – 1 Haziran saat 20.30'da Roma'daki Parioli Tiyatrosu'nda yapılması planlanan gösteri. multipl skleroz hastası, “ama – Speziale'in kendisi de itiraf ediyor – pes etmedim ve şimdi benim gibi kendilerini bu deneyimle uğraşırken bulanlara cesaret aşılamak istiyorum”.

Başlangıç noktası Dünya Multipl Skleroz Günü ve hastalığa karşı dirençli bir yanıt verilmesi gerektiğini anlatmak için büyük bir kutlama olacak. Bu hastalıktan etkilenmiş olmasına rağmen Ileana Speziale'nin tepkisi teslim olmaya yer bırakmadı ve bugün bu sinsi düşmana karşı mücadele edenler için bir referans noktası haline geldi: “Bir kitap yazmaya karar verdim, diye açıklıyor, bu diziden yola çıkılarak. Parioli'de sahnelenecek olan Doğdu'yu anekdotlarla, kaygılarla, endişelerle, meraklarla yaşanmış bir hayattan kesiti anlatmak istedim ve bunu ironik, alaycı, esprili ve elbette gerçekçi bir içerikle yapmak istedim. klişeler”.

Bu nedenle proje, multipl sklerozla doğrudan mücadele etmek istiyor ve özellikle en çok etkilenen genç nüfus arasında farkındalığı artırmaya yönelik bir araç olmayı amaçlıyor, ancak aynı zamanda duyguların ve olumlu mesajların iletilmesi için bir araç olmayı da hedefliyor. sanatsal bir yolculuk aracılığıyla aktarıldı: “1 Haziran akşamı – devam ediyor Ileana – birçok arkadaşın katılacağı bir parti olacak: Francesco Baccini, Massimo Contati, Roberto Cianciullo, Fabio Fornaciari, Vanessa Gravina, Andrea Lucchi, Diego Moreno, Piceno Pop Korosu, Giuseppe Picone, Puppini Sisters, Rachele Stanisci, Corrado Tedeschi Alessandro Greco'yu Sunar”. Giriş ücretsizdir ve e-posta ile rezervasyon yaptırabilirsiniz: [email protected].