Sanremo 2024, Umberto Smaila festivalde obruklardan mı bahsedecek? “Önümde traktörler sıraya giriyor”

Actinopteri

New member
“Her neyse, kuyrukta önümde traktörler var.” Umberto Smaila, Senato Başkanı Ignazio La Russa'nın “beni 2024 Sanremo Festivali'nde birkaç dakikalığına da olsa sahneye davet etmem için davet edilmesi” çağrısının ardından Adnkronos'la konuşurken kendine özgü ironisini kullanıyor. finali 10 Şubat Cumartesi Anma Günü'nde yapılacak.” “Bunun gerçek bir hipotezden ziyade bir provokasyon, ülkeye bir mesaj olduğunu düşünüyorum. Bunun anlamı 'zaten seni asla aramayacaklar'dı, bu yüzden Sanremo ve o dönemleri iyi bildiğim için sakince yatağıma gittim. harika haberlere izin vermeyen katı bir program. Ve her durumda, kuyrukta önümde traktörler var” diyen Smaila, daha sonra “belki istemeyenlerin dikkatini çekmenin” önemi konusunda uyarıda bulundu. Bu tarihi olayın varlığını tanıyın”.

Dün Vicolo Miracoli'nin eski 'kedi'si Montecitorio'daydı ve “Oda Başkanı Lorenzo Fontana tarafından – Smaila'nın haberine göre – Rai Cultura'nın özel 'Julian-Dalmaçya serüveni: foibe'den göçe' gösterimi için davet edilmişti. , özellikle Fiume'den gelen sürgünlerin oğlu olarak. Aslında anne ve babamın bir mülteci kampında yaşadığını ve daha sonra benim doğduğum yer olan Verona'ya 'nakledildiğini' söylüyor. Ama çocukken her yıl, Fiume'ye geri döndüm. Akrabalarımdan bazılarını bırakıp memleketimi yeniden görmek için dönmüştüm.”

Smaila, foibe'yi yılda sadece bir gün hatırlamadığını yineleyerek sözlerini bitiriyor ve bir çağrıda bulunuyor: “10 Şubat'ı her zaman Sanremo finaline denk getirmemeye çalışalım. Bu, futbol gününe denk gelmek gibi olur.” Dünya Kupası finali” diye şaka yapıyor.