Sanremo 2024, GiòGiò'nun annesi festival sahnesinde: duygu ve ayakta alkışlama

Actinopteri

New member
24 yaşında otopark tartışması nedeniyle öldürülen müzisyen Giovambattista Cutolo'nun anısına Ariston Tiyatrosu'nda duygu ve ayakta alkışlandı. Çocuğun annesi, Sanremo 2024'ün ilk akşamında sahneye çıktı ve bu yaz Napoli'de 16 yaşındaki bir çocuğun açtığı üç kurşunla hayatını kaybeden oğluna bir mektup okudu. Sanremo sahnesinde Amadeus, kayıp oğluna bir mektup okuyan annesi Daniela'yı aradı.

Mektup

“Giògiò oğlum, annemin aşkı, geçen yıl Sanremo senfoni orkestrasında çalmak zorunda kaldığında sana seninle gelmeni söylediğimi hatırlıyor musun? Cevap verdin: anne, delirdin mi? Annesiyle birlikte küçük çocuk ayrıca hiç Ama ilgimi çekti…Sanremo'yu görmek istedim…bana güzel olduğunu söyledin, Fransız ışıltısıyla Napoli'ye benzediğini söyledin…bana söyledin…bilirsin…bir şeye benziyor küçük bir düğün hediyesi… ve eğer gerçekten Napoli'den ayrılmak zorunda kalsaydım, taşınacağın tek şehir burası olurdu… Ve sonra sevgilim, sevgili korna öğretmenin Luca'yı televizyonda çalarken izlediğini hatırlıyor musun? Sanremo festivalinde ona hayranlık ve gururla baktın… Ben de sana dedim ki: Giògiò, bir gün sen de o sahnede çalacaksın. Peki aşkım, o gün geldi. Peki nedenini biliyor musun? Çünkü sen içi de dışı da güzel. Dünyada aristokratik bir varoluş tarzınız var, nezaket gösteriyorsunuz ve etrafınızda güzellikler yaratıyorsunuz. Hayatınızı barbarca elinizden alanların aksine. Ve tam da aşk ölümün zıddı olduğu için, bu gece sevdiğin ve seni ebedi kılacak müzikle yaşayacaksın. Ve çünkü bu gece tüm İtalya, maestro Giovanbattista Cutolo'nun yeteneğini ve notalarını dinliyor. Merhaba giògiò, hepimiz seni seviyoruz ve memelilerin seni asla unutmayacak…”, diye sözlerini tamamladı kadın, Giovanbattista'nın orkestra eşliğinde canlı çaldığı video sahnenin tülüne yansıtılırken.

Ayrıca okuyun