Rocky, Stallone'un Weathers'a saygı duruşu niteliğindeki Apollo Creed'i anımsatıyor

Actinopteri

New member
Sylvester Stallone bugün 'Rocky'de Apollo Creed karakterini canlandıran aktör Carl Weathers'ı andıGeçtiğimiz perşembe günü 76 yaşında hayatını kaybeden üç kez Oscar adayı oyuncu, Instagram'da yayınladığı bir videoda uzun süredir birlikte olduğu arkadaşını duygudan çatlayan bir sesle hatırladı: “Carl'la tanıştığım gün hayatım sonsuza dek daha iyiye doğru değişti. Weathers… Büyüleyiciydi ve onun hayatının bir parçası olacak kadar şanslıydım. Güçlü kalın ve vurmaya devam edin,” dedi Stallone, videoda 'Rocky' setinde kendisi ve Weathers'ı ringde gösteren bir tablonun önünde çekilmişti. .'

“Herkese merhaba” diyor oyuncu, “Bugün benim için inanılmaz üzücü bir gün. Carl Weathers hayatımın ayrılmaz bir parçasıydı ve bu her şeyi anlatıyor. Benim için inanılmaz bir önemi var çünkü o odaya girdiğinde ve onu ilk gördüğümde onun büyüklüğünü algılamıştım ama ne kadar büyük olduğunu fark etmemiştim. 'Rocky' ile yaptığımızı o olmadan asla yapamazdım. Kesinlikle harikaydı. Sesi, boyu, gücü, atletik yeteneği ama hepsinden önemlisi kalbi, ruhu“.

Aygır Weathers'la ilk tanıştığında gelecek vaat eden bir aktördü. 1976 yapımı 'Rocky' kariyeri açısından temel bir filmdi, 10 Oscar'a aday gösterildi ve üç ödül kazandı (en iyi film, en iyi yönetmen ve en iyi kurgu).

Ayrıca okuyun