Ricky Gervais ve aktörün tweet'i Papa Francis'e hayır

Actinopteri

New member
Vatikan'da 100'den fazla komedyen Papa Francis tarafından kabul edildi. Dünyanın her yerinden yıldızlar Papa'nın davetine yanıt verdi. Görünüşe göre birisi hayır dedi: Başarılı aktör, yönetmen, yapımcı Ricky Gervais, Amerika Birleşik Devletleri'nden gelenler gibi gezegenin büyük isimlerini içeren grupta değildi: Whoopi Goldberg, Jimmy Fallon, Chris Rock, Stephen Colbert ve Conan O ' Brien. 62 yaşındaki İngiliz komedyen kralı orada değildi ve yokluğu hayranlar ve gözlemciler tarafından fark edilmedi. Televizyon ve tiyatro arasındaki şampiyonun davet edilmemiş olması mümkün mü?

Soru X'ten geri dönüyor ve Gervais bir tweet ile yanıt veriyor: “Davet edildim ama kibarca reddettim. Bu gerçekten bana göre bir sahne değil.” Doğru olacak mı? Açık bir ateist olarak hem televizyonda hem de Netflix'te gişe rekorları kıran programlarında din temasını saygısız bir şekilde ele alan Gervais'in repertuarını göz önünde bulundurursak, elbette bu cevap makul olacaktır.

ABD: Ricky Gervais, Stephen Colbert ile tanrılar ve bilim üzerine konuşuyor • Late Show TV • 2 Şubat 2017 pic.twitter.com/taSs9bPnDO

— kırmızı top (@kırmızıtop2) 15 Kasım 2019
2017'de Vatikan'da kabul edilen komedyenlerden biri olan Stephen Colbert ile Late Show'da yaptığı tartışma unutulmazdı: “Teknik olarak ben agnostik bir ateistim, bu da bilmediğim anlamına geliyor. Bir tanrının var olup olmadığını bilmiyorum. Ateist bir tanrının var olduğu iddiasını reddediyor Bir tanrı var diyorsun, kanıtlayabilir misin diye soruyorum, bu yüzden sana inanmıyorum – bir tanrıya inanıyorsun ama 2999 tanrının varlığını inkar ediyorsun, inkar ediyorum sadece bir tane daha. Bilim sürekli testlere tabi tutuluyor. Bütün kutsal kitapları, romanları yok etsek 1000 yıl sonra bir daha eskisi gibi olmazlar. Çünkü bütün bilim kitaplarını yok etsek 1000 yıl sonra yine aynı olur. sonuçlar her zaman aynı olacaktır. Pencereden atlarsam düşeceğimi bilmek için inanca ihtiyacım yok…”.

Ayrıca okuyun