'Onunla Seyahat Etmek' filminin galası için duygular ve dolu bir oda

Actinopteri

New member
Yönetmen Gianluca Gargano'nun Italia Yeşil Film Festivali tarafından düzenlenen, 102 Dağıtım tarafından dağıtılan ve Calabria Film Komisyonu tarafından desteklenen uzun metrajlı filmi 'Travelling with her'ın galası için salon, duygular ve seyirciler dolu dolu anlar yaşadı. Belgesel film, Festival boyunca dünyanın dört bir yanından gösterilen altı yüz filmin yer aldığı kısa listeden seçilerek 30 Temmuz'da yapılması planlanan İtalya Yeşil Film Festivali'nin final ödül töreni için listedeki ilk elli film arasına girdi. büyük halk başarısı.

Pierre Marchionne, “İlettiği duyguların yoğunluğu nedeniyle bu belgesel filme daha fazla yer vermeyi seçtim” dedi. Prömiyer, yönetmen Gianluca Gargano ve başrol oyuncularının katılımıyla Roma'daki Anica sinemasında gerçekleştirildi ve çok sayıda açık sahne alkışının serpiştirildiği dokunaklı bir gösterimle gerçekleşti. Filmde gerçek karakterler yer alıyor ve geçmişin kırsal ve pastoral Calabria'sının fonunda iki arkadaşıyla birlikte bir yolculuğa çıkan trans bir kızın kendini keşfetmesi için çıktığı zorlu ve dramatik yolculuğun öyküsünü anlatıyor: Franca, elli yıllık tiyatro yönetmen ve Francesca Down sendromlu. Onları keşfe, bilgiye ve öz farkındalığa götürecek bir yolculuk. Ancak bu yalnızca görünüşte bireysel olan içsel bir yolculuktur, çünkü gerçekte film, her şeyden önce olmasa bile, kadınların doğuştan gelen gücünün her türlü acının ötesinde direnişin ve yaşamın kutlanmasının bir simgesi haline geldiği kadın dünyasına bir yolculuktur. Karşılaştığımız tüm engellerin ötesinde.

Yapımcılığını Arbalak'ın üstlendiği 'Onunla Yolculuk', yalnızca hikayelerinin gücünü sahneye taşıyan gerçek kahramanları için değil, aynı zamanda kendini bu yolda zorlanan her izleyici için de gerçek bir ruh yolculuğu. kahramanlarla aynı anda ve kendi içinde seyahat eder, kendi acısına, kendi korkularına, zamanla çökelen kendi kesinliklerine gömülür.

Film, kahramanlara, yönetmene ve genel olarak hikayeye ithaf edilen son alkışlarla karşılandı. Salonda bulunan herkeste güçlü duygular var: Festivalin sanat yönetmeni Pierre Marchionne, filmin kahramanları, veda konuşması sırasında sahnede gözyaşlarına boğulan festival üyesi Paolo Coluzzi, senarist Paolo Logli, Antonella Elia ve partneri Pietro Delle Piane, oyuncu Melania Della Costa ve çok sayıda kişi filmi izlemek için salonu doldurdu. Francesca, izleyiciyi suskun bırakan sözlerini şöyle sürdürdü: “Filmi izlerken kendimle ilgili birçok şeyi anladım, kendimi gözlemledim ve özgür olduğumu anladım. Down sendromuna sahip olduğum için mutluyum”.