Öğretmenlere lisansüstü eğitim takviyesi

Lena

Global Mod
Global Mod
Protokol, üniversitenin Rektörü Prof. Dr. Mahmut Ak ve Vilayet Ulusal Eğitim Müdürü Levent Yazıcı tarafınca imzalandı. Yeni iş birliği ile İstanbul’daki Ulusal Eğitim Bakanlığı’na bağlı eğitim kurumlarında bakılırsavli öğretmenlerin lisansüstü eğitim süreçlerini desteklemek, üniversitelerde öğretmenlere yönelik kontenjanı arttırmak ve indirim kolaylığı sağlamak amaçlanıyor. Vilayet Ulusal Eğitim Müdürü Levent Yazıcı, öğretmenlerin mesleksel gelişimlerindeki beklentilerine yanıt verebilecek ve donanımlarına katkıda bulunacak kurum, kuruluş ve üniversitelerle olan iş birliklerinin devam ettiğini söylemiş oldu.

ÖĞRETMENLERİN MESLEKSEL GELİŞİMİNE ARTI DEĞER
İstanbul Vilayet Ulusal Eğitim Müdürlüğü’nün en yakın paydaşlarından birinin İstanbul Üniversitesi olduğunu belirten Yazıcı, şöyleki konuştu: “Bugün de Ulusal Eğitim Bakanlığı’nın öğretmenlerimizin mesleksel gelişim odağında yürüttüğü çalışmalar dahilinde İstanbul Üniversitesi’nin katkısını almak, öğretmenlerimizin mesleksel gelişmenine bir arada artı bir paha oluşturmak için bir ortaya geldik. yıllardır beklenen Öğretmenlik Meslek Kanunu, yürürlüğe girmesiyle öğretmenler için lisans ve lisans üstü çalışmalar da değerli bir ivme kazandı.

KOLAYLAŞTIRICI BİRÇOK ÖGESİ DEVREYE SORUYORUZ
Yapılan iş birliklerinde İstanbul Üniversitesi’nin bütün kapıları her vakit eğitimcilere açık. Gerçekleştirdiğimiz iş birliği protokolüyle mevcut olan tezli, tezsiz ve uzaktan yüksek lisans ile doktora programında da öğretmenlerimiz için kolaylaştırıcı biroldukca ögesi devreye sokuyoruz. Bilhassa öğretmenler için kontenjan ayrılması epeyce değerli bir seçenek. Ulusal Eğitim Bakanı Mahmut Özer’in önümüzü açtığı bu mevzuda İstanbul Üniversitesi bize fazlaca değerli katkılar sunuyor. Ben kendi şahsında üniversitenin bütün akademisyenlerine ve birlikte çalıştığımız idari çalışanına hayli teşekkür ediyorum. İnşallah öğretmenlerimiz için iyi uğurlu olur.”