Öğretmenler 24 Kasım Konseri’ne hazır

Lena

Global Mod
Global Mod
Milli Eğitim Bakanlığı tarafınca ‘Öğretmenler Günü’ ötürüsıyla 25 Kasım’da Maslak TİM’de düzenlenecek konserde, 140 öğretmen Türk Müziği ziyafeti verecek. Aylin Şengün Taşçı, Eda Karaytuğ, Bekir Ünlüataer, Umut Akyürek ve Melihat Gülses’in sahne alacağı aktiflikte öğretmenler de birbirinden keyifli müzikler söyleyecek.

BİZİM İÇİN ÇOK ÖZEL BİR ÇALIŞMA OLDU
140 öğretmenle birlikte Zincirlikuyu Anadolu Lisesi’nde prova yapan Aylin Şengün Taşçı, konseri heyecanla ve memnunlukla beklediğini lisana getirdi. Taşçı şöyleki konuştu: “Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı öğretmenlerimizden oluşan 140 kişilik büyük bir koro ile 24 Kasım Öğretmenler Günü ötürüsıyla düzenlenecek etkinlikler için hazırlanıyoruz. Bizim için epey hoş ve özel bir çalışma oldu. Altyapısında profesyonellik olmasa da müziğe yatkın olan, Türk müziğini seven öğretmenlerimiz içinde küçük bir imtihan yaparak onların ortasından yetenekli olan arkadaşlarımızı bir ortaya getirdik. Onlarla yaklaşık 2 aydır hoş bir provayla beğenilen bir repertuvar ortaya çıkardık. Hepsi hayli heyecanlı, öğretmen olarak bu biçimde bir aktifliğin ortasında yer almak, hem de müziğe bu kadar yakın olmak herkesi hayli memnun ediyor. Benim de bu kadar yetenekli öğretmen arkadaşlarımla çalışmaktan duyduğum hazzı anlatmam mümkün değil. Ben de herkes üzere kararınu heyecan ve memnunlukla bekliyorum.

HEYECAN VE MEMNUNLUKLA DOLU BİR AKŞAM OLACAK
25 Kasım’da gerçekleştireceğimiz konserin daha da büyük bir heyecana sahip olması için 4 kıymetli sanatçı dostumuz da bizimle bir arada olmayı kabul etti. Bakanımız Mahmut Özer’in huzurunda, kıymetli hazirunun karşısında koromuza eşlik edecek arkadaşlarımız Eda Karaytuğ, Bekir Ünlüataer, Umut Akyürek ve Melihat Gülses olacak. Onlarla kendimizi daha kuvvetli hissedeceğiz. Türk müziğinin en sevilen ve bilinen yapıtlarını bir ortaya getirmek istedik. Prova sırasında bütün öğretmenlerimiz yapıtlardan çok büyük bir zevk alarak çalıştılar. ötürüsıyla dinleyenler de fazlaca zevk alacaklar. Her anı ve saniyesi heyecan ve memnunlukla dolu bir akşam olacak.”

Koroda bulunan Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni Dilek Demirhan, “Bakanlığımız bize hobilerimizi ve yeteneklerimizi ortaya koyacağımız bir imkan sağladı. Provalarımızda epeyce hoş geçiyor ve izleyicilerle buluşmak için de epey heyecanlıyım. Geçmiş senelerda da bakanlığımızın organize ettiği bir koroda nazaranv almıştım. Bu yıl da Aylin Hoca ile çalışıyoruz, çalışmalarımız fazlaca keyifli geçiyor. Çok hoş bir sinerji var, müzik ismine bir şeyler yapmak isteyen istekli insanların bir ortaya geldiği bir topluluk olduk” sözlerini kullandı. Provanın akabinde sahnede toplu hatıra fotoğrafı çektirildi.