Meloni'den Papa'ya kadar ünlülerin ve VIP'lerin kaçırılan kariyerleri

Actinopteri

New member
Küçük İngiliz kraliyet ailesinin hayalleri herkesi şaşkına çevirdi: Bebek George pizza şefi, Prenses Charlotte ise hemşire olmak istiyor. Her ikisi de mahkeme hırslarından uzak. Ancak Yerel karakterlerimiz kendilerini şöhrete götüren yolu seçmeselerdi ne yapardı?

başbakan Kavunlarörneğin voleybolcu olmak istiyordum. Jovanottibunun yerine Raphael gibi bir ressam olmayı hayal ediyordu. aktör Paolo Calabresi Avukat olması gerekirdi ve birkaç sınavın mezun olmasını engellediğini itiraf etti. Genç aktörün özel bir durumu ise Federico Cesari: Tıp diploması almasına rağmen önce 'Skam Italia' dizisiyle, sonra da 'Her Şey Kurtuluş İster' dizisiyle elde ettiği başarı, ona asıl yolunun oyunculuk olduğunu anlamasını sağladı. VE Luca Argentero? Hedefi filelere ulaşmaktı: Tenis oyuncusu olmak istiyordu.

Bunun yerine alışılmadık bir arzu var Cristiano Malgioglio Adnkronos'a şunları söylüyor: “Ebe olmak istiyordum. Bu işi yapan bir akrabam vardı ve doğuma şahitlik etme fikri beni heyecanlandırdı. Daha sonra cilt hastalıklarını tedavi etmek için dermatolog olmayı düşündüm. Şans eseri, Büyüdüğümde doğru yolu seçtim, nasıl yapılacağını iyi bildiğim yolu.” Bebek George pizza şefi mi? “Kesinlikle mükemmel pizzalar olacak” diye şaka yapıyor Valeria Marini Çocukluğunda “vitrin tasarımcısı olmayı hayal ediyordu. Hayvanlara bakmak istiyordum. Onları çok seviyorum çünkü büyükannem ve büyükbabamın çok sayıda hayvanın bulunduğu malikânesinde büyüdüm. Çok isterdim.”

Ayrıca Nancy Brilli kadim bir tutkusunu şöyle itiraf ediyor: “Çocukken yazdım ve okudum, bunu sonsuza kadar yapmak istedim. Sonra hayat beni grafik ve fotoğrafçılık okuduğum Sanat Enstitüsü'ne götürdü. Bunun benim geleceğim olacağını düşündüm.” Ancak beklenmedik bir tanışma her şeyin gidişatını değiştirdi: Aktris, “Enstitüde bana ilk filmimi yaptıran Squitieri'nin kızıyla tanıştım” diyor. Ve ayrıca Ornella Muti geleceği için başka bir şey hayal ediyordu: “Çalışmaya başladığımda çok gençtim, henüz 14 yaşındaydım ve klasik dansçı olmayı hayal ediyordum. Denedim ama iş ve okul arasında ilerleyemedim” , diye Adnkronos'a açıklıyor ve bir zamanlar nükleer bilim adamı olmayı bile düşündüğünü ekliyor: “Nedenini bilmiyorum ama bunlar benim arzularımdı. Sonra oyuncu olmaya başladım ve işte buradayım” diye bitiriyor Muti.

Ayrıca Simona Marchini rüyasında klasik dans gördü: “Günlerimi evde terliklerle dolaşıp pointe üzerinde durmaya çalışarak geçirdim” diyor. Ancak Teatro dell'Opera di Roma'nın baş balerini Attilia Radice ile yaptığı görüşme onun coşkusunu söndürdü. “Birkaç sözle bir hayali ve kariyeri mahvetti. 'Affedersiniz, dedi babama ama o buzağılarla nereye gitmek istiyorsunuz?'”.

Yıllar geçtikçe, diyor Marchini, “bu gerçek bir kompleks haline geldi. Annemden baldırlarımı saklamak için uzun elbiseler giymesini veya Moissev'in arkadaşlığına katılmasını istedim. Geleneksel kıyafetler ve çizmelerle dans ederken baldırlarımı saklardım. Babam gitmemi engelledi.” 1950'li yıllarda Moskova'ya gittim. Hayatım ve kariyerim daha sonra başka yönlere gitti. Ama dansı asla unutmadım.”

Dans etmek küçük bir kızın bile hayaliydi Elena Sofia Ricci: “Çocukken dansçı olmayı hayal ediyordum ama çok geçmeden yol değiştirmenin daha iyi olabileceğini fark ettim. Şans eseri, benden kesinlikle daha iyi olan kız kardeşim, ikimiz için de bu hayalimi gerçekleştirdi.”

Elena Sofia Ricci'nin kız kardeşi aslında Elisa Barucchieri, dansçı, koreograf, sanat yönetmeni ve Res Exstensa şirketinin kurucusu: “Çocukken ben de dansçı olmayı hayal ediyordum, ancak 11 yaşındayken dans öğretmenim bana bu yeteneği kazandığımı söyledi. “Çok kemikliydim, durmak zorunda kaldım çünkü asla pes etmedim” diyen Elisa, güçlü kararlılığını şöyle ifade ediyor: “Yarışmalı kayak ve yokuş aşağı yarışlar yaptım, üniversitede öğretmenimin haklı olduğunu düşünerek tekrar dansa başlamaya karar verdim. Eğer onunla kalsaydım asla dansçı olamazdım.”

Kaderleri önceden belirlenmiş gibi görünenlerin bile kendi belirsizlikleri vardı. Şef Antonello ColonnaRestoran işletmecisi bir aileden gelen, şunları hatırlıyor: “Annem ve babam beni mühürlenmiş gibi görünen bir kaderden uzaklaştırmak için her zaman her şeyi yaptılar. Beni, örneğin bir bankada kalıcı bir iş ve güvenli bir maaş seçmeye ikna etmek için her şeyi yaptılar. Ve ayrıca 'İtiraf etmeliyim ki, bir iş fikrine ve daha az yorucu bir hayata alışmaya başlamıştım. Sonra kader ve belki de DNA'm farklı karar verdi.”

Spor dünyasında, Corrado Barazzuttiİtalyan sahnesinin en tanınmış ve başarılı tenisçilerinden biri, küçük George'un hayalleri hakkında ironik bir yorumda bulunuyor: “Prens William ve Kate'in endişeli olabileceğini anlıyorum, ancak pizza şefi olmak büyük tatmin sağlayabilecek bir iş. risk iyi pizza yemektir”. Ve şunu itiraf ediyor: “Çocukken uçmayı çok isterdim – diye itiraf ediyor Barazzutti – komutan ya da pilot olmayı çok isterdim”.

Yolu Daniele MasalaOlimpiyat pentatloncusu ve Royal Tevere Remo Kürek Kulübü başkanı: “Spor yapmaya 8 yaşında başladım ve sporun cazibesine kapıldım. Tek hayalim vardı: Olimpiyatları kazanmak”. 1984 Los Angeles oyunlarında “20 yıl boyunca – diye devam ediyor – Olimpiyat zaferlerini güneşin ışığına benzeten Yunan şair Pindar'ın bir cümlesini cüzdanımda sakladım. Ve 29 yaşındayken hayalimi gerçeğe dönüştürdüm” Masala bireysel pentatlonda ve Carlo Massullo ve Pierpaolo Cristofori ile takım pentatlonunda altın madalya kazandı.

Ayrıca Dino ZoffEfsanevi kaleci şunları söylüyor: ''Futbol oynadım ve Serie A'ya ulaşmayı düşünmeden kaleciydim. Tutkum oynamaktı ama bu o kadar yüksek, hayallerimin ulaşabileceği bir şeydi ki, oynadığımda sadece bugünü düşündüm. . Daha sonra makine mühendisi okuluna gittim''.

Ulusal sınırların ötesine geçen çekmecede (abartılı) hayalleri olan birçok yıldız var. Harry Stilleri fizyoterapist olmak istiyordu Rihanna pilot ve çiçekçi Sam Smith, Kim Kardashian ise adli tıp araştırmacısı olmayı çok isterdi.

Az ya da çok eksantrik rüyalar, bunun gibi Guillermo Mariotto çocukken Papa olmak istediğimi. “Paul VI'yı devekuşu tüylü devasa hayranların 'eşliğinde' tahtta görmüştüm. Kilisenin bu muhteşem yanını seviyordum… Ama ailemden hiç kimse beni ciddiye almak istemedi. Bunun da başka bir iş olduğunu düşündüm. , beni küfür ve saygısızlıkla suçladılar. Ama asıl yapmak istediğim buydu. Papa halkın beğenisiyle seçildi. Ancak takip edilecek bir 'kariyer' olduğunu öğrendiğimde uzun çalışmalar yaptım ve yüz yüze görüşmeye karar verdim. yukarı.”

Uzun bir yolculuk ama cesaretini kırmadı Papa Francisama çocukken başka planları da vardı: kasap olmak istiyordu. 'Che tempo che fa'da Fabio Fazio'ya anlatırken, kasapın parayı cebe indirmesi onu büyüledi. Papa, “Burada benim anne tarafından Ceneviz köklerimi görebilirsiniz. Cenevizliler böyledir, paraya biraz düşkündürler. Piyemonteliler de, ama ikiyüzlü davranırlar” diye şaka yaptı Papa.